Jak modelować włosy, aby ich nie zniszczyć?

Jak modelować włosy, aby ich nie zniszczyć? fot. istock.com

Oto kilka wskazówek...

Jeżeli to czytasz, prawdopodobnie jesteś posiadaczką cienkich i delikatnych kosmyków, które są podatne na zniszczenia. Możesz też należeć do grona szczęśliwych posiadaczek zdrowych, mocnych włosów, ale szukasz sposobu na zachowanie ich naturalnej witalności. Warto bowiem pamiętać, że nawet w przypadku najsilniejszych włosów wysoka temperatura i drażniące kosmetyki modelujące, mogą w bardzo krótkim czasie doprowadzić nasze włosy do opłakanego stanu.

Po pierwsze: opanuj sztukę suszenia

Aby już na wstępie nie zniszczyć włosów, warto pamiętać o kilku trikach. Przede wszystkim, w miarę możliwości, pozwól włosom wstępnie wyschnąć. Dopiero potem bardzo delikatnie przeczesuj je palcami i susz włosy z włosem – nigdy pod włos. Pamiętaj o zachowaniu pewnego dystansu między suszarką a włosami. Pod koniec suszenia włącz na parę chwil zimny nawiew – dzięki niemu łuski włosów będą domknięte, a włosy bardzie lśniące i łatwiejsze w modelowaniu.

Po drugie: dokładnie wysusz włosy

Aby odpowiednio przygotować włosy do stylizacji, koniecznie muszą być zupełnie suche. Suszenie to kluczowy moment w całym procesie pielęgnacji włosów, dlatego warto zainwestować w delikatne urządzenie, które nie tylko nie zniszczy, ale również zapewni włosom odpowiednią pielęgnację. My polecamy suszarkę Philips MoistureProtect HP8281/00. Wyposażona jest w inteligentny czujnik temperatury, który zapobiega przesuszeniu włosów. Urządzenie zapewnia też pielęgnację ujemnie naładowanymi jonami. Dzięki niej włosy są bardziej lśniące i nie puszą się.

Po trzecie: nałóż preparat termoochronny

Taki kosmetyk nakładamy bezpośrednio przed rozpoczęciem stylizacji. Może to być specjalny sprej lub olejek. Doskonale sprawdzi się olejek z orzechów makadamia, ponieważ błyskawicznie wnika w strukturę włosa i nie pozostawia tłustego filmu.

Po czwarte: używaj delikatnych urządzeń do stylizacji

Niezależnie od tego, czy do modelowania używać prostownicy, lokówki, czy tylko suszarki, Mówimy właśnie o nich, bo przyspieszają modelowanie. Zwykle przecież nie mamy czasu na żmudne nakręcanie włosów na wałki czy papiloty. Wspomniana wcześniej suszarka Philips, dzięki dołączonemu dyfuzorowi, pomoże wam osiągnąć naturalny efekt i unieść całą fryzurę. Fanki prostych włosów pokochają z kolei łatwą i bezpieczną prostownicę Philips MoistureProtect HP8374/00 z ruchomymi tytanowymi płytkami, które zapobiegają nadmiernemu naciskowi na włosy. Jeżeli z kolei marzycie o pięknie podkręconych włosach, polecamy wam bardzo wygodną, pionową lokówkę Philips. Jej powierzchnia pokryta jest ceramiczną powłoką z keratyną, która dodatkowo wzmacnia włosy. Wszystkie urządzenia Philips z linii MoistureProtect zapewniają pielęgnację ujemnie naładowanymi jonami i inteligentną kontrolę temperatury.

Urządzenia Philips z linii MoistureProtect/fot. materiały prasowe

 

Wniosek? Delikatnie pielęgnujcie swoje włosy, ale nie rezygnujcie z wymarzonych fryzur!

 

Advertisement

Polecamy również

Skomentuj