O tym naturalnym sposobie na detoks włosów będzie głośno!

O tym naturalnym sposobie na detoks włosów będzie głośno! fot. Tim Mossholder / Unsplash

Wypróbujecie?

Spoglądasz w lustro i zamiast pięknych, zdrowo wyglądających włosów widzisz zniszczone, zupełnie pozbawione blasku? Możesz to zmienić! Recepta okazuje się być prosta i brzmi: woda wulkaniczna, wydobywana z głębi ziemi.

Szczególnie wiosną, kiedy zimowa aura powoli ustępuje, a przyroda na nowo budzi się do życia, chcielibyśmy, aby włosy także emanowały siłą i witalnością. Tymczasem, gdy przychodzi pora na zdjęcie czapek z głów, okazuje się, że kosmyki daleko odbiegają od tego, co chciałybyśmy prezentować słonecznego dnia w parku. Co zrobić, by skutecznie i trwale poprawić ich kondycję? Nie od dziś wiadomo, że natura podsuwa nam najskuteczniejsze remedia na różnego rodzaju dolegliwości. Składniki pozyskiwane z drzew, pól, łąk, a w tym przypadku także wnętrza Ziemi, okazują się najlepszym, co możemy zyskać, by móc cieszyć się pięknem ciała i umysłu, a przede wszystkim zdrowiem. Lata badań laboratoryjnych sycylijskiej marki naturalnych kosmetyków do włosów RICA potwierdzają, że ratunku należy szukać w wodzie wulkanicznej.

Najcenniejszy składnik prosto z góry Etna

Głęboko pod górą Etna, obecnie najaktywniejszym wulkanem na terenie Europy, znajduje się źródło ożywczej wody, która stanowi unikalny i zarazem jeden z najcenniejszych składników dla kosmetyków. Przenika ona przez kolejne warstwy skał wulkanicznych i wchłania cenne minerały: selen, miedź oraz cynk, które wykazują pozytywne właściwości w trosce o stan, a w konsekwencji wygląd włosów. Blask, energia i ożywienie to zasługa selenu, który trwale przywraca im witalność i powoduje, że w znacznie mniejszym stopniu są narażone na przesuszenie. Z kolei cynk wzmacnia i uodparnia na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, takich, jak choćby słońce czy wiatr. Miedzi zawdzięczamy zaś ożywienie koloru, a to dzięki wspomaganiu procesu wytwarzania melaniny, kluczowego elementu decydującego o intensywnej barwie włosów. Zapewnia więc trwałość i wyrazistość odcienia, a także znacznie ułatwia układanie kosmyków. Warto też wspomnieć, że woda wulkaniczna usuwa, gromadzące się na włosach, toksyny i pierwiastki ciężkie, co również jest nie bez znaczenia dla ich formy.

Pochodząca z Sycylii firma RICA wykorzystuje do produkcji swoich kosmetyków surowce regionalne, pochodzące ze źródeł odnawialnych, dlatego też, na liście podstawowych składników nie mogło zabraknąć wody wulkanicznej. Zajmuje ona jedno z pierwszych miejsc w spisie komponentów produktów z linii Colorica, łączącej koloryzację z zabiegiem pielęgnacyjnym, a także Cromearth, stanowiącą kolekcję masek pigmentacyjnych o dobroczynnym dla włosów kwaśnym pH. W połączeniu z drogocenną wodą Volcanic Elixir, pozwalają przeprowadzić wyjątkową kurację nabłyszczającą. Wody wulkanicznej nie brakuje także w produktach z pozostałych linii włoskiej marki: Naturica oraz Naturica styling. Można ją znaleźć także w części produktów z linii Opuntia Oil for men czy Opuntia Oil.

Odpowiednio dobrane do potrzeb włosów naturalne kosmetyki mogą je skutecznie odbudować i wzmocnić, a przez to sprawić, że staną się żywym wulkanem energii. Dzięki starannie opracowanej, przez ekspertów RICA, formule, minerały znane z właściwości rewitalizujących pozwalają uzyskiwać niemal natychmiastowe efekty w postaci zdrowych i zachwycających wyglądem włosów każdego dnia. Dla szeregu składników naturalnych, po brzegi wypełniających opakowania kosmetyków sycylijskiej marki, wspólny mianownik stanowi właśnie woda wulkaniczna będąca swego rodzaju odpowiedzią na sygnał SOS pozbawionych blasku, energii i zdrowia włosów.

 

Materiał partnera

 


l

Polecamy również

Skomentuj