Reklama
Reklama

3 powody, dla których powinnaś przekonać się do laseroterapii

3 powody, dla których powinnaś przekonać się do laseroterapii fot. materiały prasowe
31października2018

Medycyna estetyczna to dziedzina, w której zmiany zachodzą błyskawicznie. Twórcy urządzeń do laseroterapii prześcigają się, by wprowadzić na rynek coraz bardziej zaawansowane technologie. Kliniki za to chcą mieć te najskuteczniejsze. Wszystko po to, by poprawić wygląd kobiecego ciała.

Każda dziewczyna, kiedy patrzy w lustro, ma jakieś zmartwienia. Zmarszczki, coraz mniej jędrna skóra, rozstępy, popękane naczynka, przebarwienia… Od myślenia o tym, aż boli głowa. Na szczęście, żyjemy w czasach, gdzie takie problemy da się rozwiązać. Wystarczy wizyta u lekarza medycyny estetycznej, który zaproponuje najlepszą metodę na pozbycie się tych niedociągnięć matki natury.

Jak się okazuje, laseroterapia ma wszechstronne możliwości.

Odmłodzona skóra

Takie marzenia spełnia laser Fraxel Dual. Jest on ceniony na całym świecie. Dlaczego? Bo odmładza skórę w mało inwazyjny sposób. Emitowane przez niego impulsy robią na niej mikrouszkodzenia, co stymuluje proces gojenia. Podczas niego produkowany jest kolagen, czyli jeden z ważniejszych budulców skóry. Im ma go ona więcej, tym dłużej zachowuje młody wygląd. Fraxel Dual jest też skuteczniejszy od innych laserów, ponieważ posiada rolkową głowicę, co daje lepsze rezultaty. W trakcie jednego zabiegu pracuje ona na 20-30 procentach skóry i przesuwana jest po niej kilka razy. Wtedy odczuwalne są ukłucia, których intensywność zależy w dużej mierze od wrażliwości na ból. Jednak warto wytrzymać te kilkanaście minut zabiegu, bo szybko można zobaczyć efekty. Jednak pełny rezultat pojawia się po 3 miesiącach. By spowolnić starzenie się skóry, wystarczy skorzystać z tego lasera raz w roku. Ten sposób odmładzania nazywa się weekendowym, bo do formy wrócisz już po 2 dniach.

Fraxel Dual stosowany jest przede wszystkim na skórę twarzy, dekoltu i szyi. Jest jednak nowsza wersja tego lasera, czyli Fraxel: Repair. Pozwala nam on na wykonanie bezoperacyjnego lifitingu skóry na całej twarzy, a także plastykę powiek i czoła – mówi dr n. med. Maciej Krajewski z Kliniki Krajewski.

Redukcje drobnych zmarszczek, poprawę jędrności i gęstości skóry można osiągnąć za pomocą lasera frakcyjnego Palomar Lux 1540TM. W tym przypadku także pod wpływem jego działania uszkodzone komórki zastępowane są przez nową zdrową tkankę. Takie zabiegi robi się na każdym obszarze skóry. Zaleca się wykonać je 3-6 razy, ale zdarza się, że wystarcza jeden. W efekcie skóra wygląda młodziej i zdrowiej.

Podczas zabiegu laserem ClearLift, który modeluje owal twarzy i eliminuje objawy starzenia, nie dochodzi do ablacji skóry, czyli przerwania ciągłości naskórka. Uniknięcie uszkodzeń jej zewnętrznej warstwy sprawia, że zabieg jest praktycznie bezbolesny i co ważne, pozwala pacjentowi bardzo szybko wrócić do codziennej aktywności. 

Jednolity kolor

Zauważyłaś po lecie ciemniejsze plamy na twarzy albo dłoniach? To tzw. przebarwienia, które pojawiają się przez zaburzenia w produkcji melaniny, czyli barwnika skóry, a powoduje je m.in. nieodpowiedzialne korzystanie ze słońca. Zaczyna się ona zbierać w jednym miejscu na skórze i dlatego robi się ono ciemniejsze. By uporać się z takim problemem lekarze sięgają po laser Revlite® Q-Switch, ponieważ radzi sobie z wszelkiego typu przebarwieniami. Wykorzystuje on ultrakrótkie (nanosekundowe) impulsy światła pochłaniane przez melaninę. Dzięki czterem długościom fal możliwe jest usunięcie plam pigmentacyjnych niezależnie od ich głębokości w skórze. Gdy problemem są piegi albo zmiany posłoneczne czasami wystarcza jeden zabieg, a efekty pojawią się po 2-3 tyg.

By wyrównać koloryt skóry, najpierw możemy sprawdzić, jakie efekty przyniesie peeling laserowy, który dodatkowo działa odmładzająco i jest dobrą profilaktyką przeciwstarzeniową. Jeśli to nie pomaga, wtedy skumulowaną melaninę można rozbić światłem lasera – wyjaśnia dr n. med. Maciej Krajewski z Kliniki Krajewski.

Zdarzają się jednak sytuacje, że plamy na skórze kobiety fundują sobie na własne życzenie. Chodzi o tatuaże. Czasami jest to nieudana pamiątka z wakacji na rajskiej wyspie, niekiedy mają już tyle lat, że wzór wyszedł z mody. Co wtedy? Skutecznie i mało inwazyjnie usunie je opisany wyżej Revlite® Q-Switch, który radzi sobie z czarnymi i kolorowymi barwnikami. Drugim laserem, który okazał się rewolucją w usuwaniu tatuaży, jest PicoSure. Ma on krótszy czas trwania impulsu, czyli picosekundę (to 100 razy krócej niż nanosekunda).  Dzięki niemu usuwanie wielokolorowych rysunków nie jest już problemem. By usunąć tatuaż potrzebna jest mniejsza liczba zabiegów. Jest to też mniej bolesne doświadczenie niż w przypadku innych laserów.

Zagojone blizny

Również takie możliwości ma laseroterapia. Skoro potrafi pobudzić w skórze naturalną produkcję kolagenu, wspomaga również gojenie blizn i sprawia, że są mniej widoczne. W ten sposób możesz się pozbyć drobnych ranek, jakie zostały po młodzieńczym trądziku, a nawet rozstępów, czyli zmory kobiet po ciąży. W tej sytuacji sprawdzi się laser iPixel, w którym zastąpiono jedną wiązkę laserową zespołem kilkudziesięciu mikrowiązek, aplikowanych bardzo precyzyjnie. W trakcie zabiegu odczuwa się delikatne pieczenie. Aby zminimalizować dyskomfort, przez cały czas działania lasera skóra jest miejscowo schładzana. iPixel to urządzenia mało inwazyjne, ale bardzo skuteczne. Dlatego efekty możesz zobaczyć już po kilku dniach.

 

Materiał partnera

l
Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama