Reklama
Reklama

Zachowaj perfekcyjny owal twarzy!

Zachowaj perfekcyjny owal twarzy! fot. materiały prasowe
15października2018

Ekspert medycyny estetycznej lek. Aleksandra Szczepańska radzi, jak zachować młodzieńczy wygląd w każdym wieku.

Piękno to harmonia

Patrząc na twarz, wyróżniamy pewne cechy, dzięki którym odbieramy ją jako piękną, młodą, harmonijną. Nawet z dużej odległości jesteśmy w stanie ocenić wiek osoby, na którą patrzymy. Nie musimy podchodzić blisko i analizować zmarszczek, by stwierdzić, że ktoś wygląda na dwadzieścia, czterdzieści czy sześćdziesiąt lat. Wynika to z proporcji poszczególnych części twarzy: okolic oczu, policzków, żuchwy oraz brody.

To, co się z nimi dzieje na przestrzeni czasu, jest w dużej mierze oparte o zanik tkanki podskórnej w pewnych miejscach twarzy oraz grawitacyjne przesuwanie się jej w dół w innych – tłumaczy lek. Aleksandra Szczepańska z gabinetu AME dr Szczepańska oraz AME Ursynów. – W konsekwencji tkanka tłuszczowa zaczyna gromadzić się w dolnej części twarzy: w okolicach żuchwy i podbródka, powodując utratę młodzieńczych proporcji twarzy. Usta przestają być tak pełne jak kiedyś, ponieważ czerwień wargowa zanika i staje się mniej widoczna – dodaje specjalistka.

Jak zachować młodzieńczy wygląd?

Tkanka podskórna gromadząca się w podbródku jest problemem wielu z nas już po trzydziestce. U pań w okresie przekwitania, za sprawą spadku estrogenów w organizmie, owal twarzy rozmywa się, a skóra wiotczeje. Wiele kobiet nie godzi się na zmiany, jakie przynosi czas. Słusznie, bo dzisiejsza medycyna estetyczna jest w stanie zaoferować nam cały wachlarz zabiegów, które mają na celu poprawienie naszego wyglądu, odmłodzenie, a co za tym idzie – wprawienie nas w lepszy nastrój i odzyskanie pewności siebie. Co więc możemy zrobić, aby wygrać walkę z nieubłaganym czasem?

Jednym z najczęściej stosowanych zabiegów odmładzających jest zastosowanie kwasu hialuronowego, który pozwala na odzyskanie młodzieńczego owalu twarzy. Zabiegi te noszą nazwę wolumetrycznych i przy ich pomocy możemy wymodelować policzki czy delikatnie skorygować rysy twarzy, zachowując jednocześnie jej ekspresję. Korzystam często z gamy produktów Restylane, która oferuje aż trzy preparaty służące do tego typu zabiegów. W ten sposób możemy uzyskać naturalny efekt odmładzający okolicę policzków, oczu i linii żuchwy. Należy jednak pamiętać, że kwas hialuronowy zastosowany w dolnej części twarzy obciąży ją, dając efekt odwrotny do pożądanego – radzi dermatolog Aleksandra Szczepańska.

Dla tych partii twarzy przeznaczone są zabiegi związane z usunięciem nadmiaru tkanki tłuszczowej, która się w nich gromadzi oraz te, które mają na celu poprawienie napięcia skóry.

Zwiększenie jędrności skóry w tej okolicy pozwala na uzyskanie efektu liftingującego – najlepiej stosując takie zabiegi jak stymulacja głębszych warstw przy pomocy fal radiowych albo ultradźwięków. Powodują one obkurczanie się skóry i tkanki podskórnej na wybranych głębokościach, produkcję włókien kolagenowych i dzięki temu zwiększenie napięcia i uniesienie tkanek – tłumaczy ekspert medycyny estetycznej.

Czas i grawitacja wpływają także na kształt, rozmiar oraz wyrazistość ust. Czy tu również możemy liczyć na kwas hialuronowy?

Zgadza się, służy on do wymodelowania, nadania objętości, korekty asymetrii warg, nawilżenia czy podkreślenia czerwieni wargowej. Wszystko zgodnie zarówno z typem urody, jak i oczekiwaniami pacjentki. I co najważniejsze – preparaty służące do tego typu zabiegów, takie jak choćby z wspomnianej wyżej linii Restylane, zawierają lidokainę, środek znieczulający – wszystko by zwiększyć komfort pacjenta – podkreśla lekarka.

Zadbaj o naturalne piękno

Zabiegi medycyny estetycznej to jedno, ale powinnyśmy także pamiętać o starannej pielęgnacji codziennej. Podstawowym warunkiem zachowania jędrności skóry jest jej dogłębne nawilżenie, dlatego musimy o nią zadbać wielokierunkowo. Pomocne będą z pewnością kremy o komponentach nawilżających, które nie będą zaburzały prawidłowego oddychania skóry. Konieczne jest też, aby dostarczać cerze to, co najlepsze od wewnątrz, stosując odpowiednią dietę. Nie obędzie się bez dużej ilości wody, witamin i minerałów, dlatego w naszym jadłospisie nie może zabraknąć soczystych owoców i warzyw, takich jak pomidory i winogrona czy bogate w antyoksydanty truskawki i ogórki.

 

Materiał partnera

 

l
Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama