Reklama
Reklama

Co mówią o tobie twoje szkodliwe beauty nawyki?

Co mówią o tobie twoje szkodliwe beauty nawyki? Co mówią o tobie twoje szkodliwe beauty nawyki? / fot. Unsplash

Lena Sikor

07września2018

Okazuje się, że... wiele

Każda z nas ma swój "urodowy grzech": niektóre dziewczyny nie mogą oprzeć się wyciskaniu pryszczy, inne gryzą paznokcie, a jeszcze inne ciągle dotykają swoich... włosów. Psychologowie są zgodni, że każda z tych czynności określa twój charakter!

Jeśli obgryzasz paznokcie...

Jesteś perfekcjonistką. Jesteś bardzo odpowiedzialna i dokładna, więc dbasz o najdrobniejsze szczegóły, co czasami może opóźniać realizację zadań. Pozwól sobie na większy luz, ponieważ osiągnięcie ideału jest niemożliwe. Częściej konsultuj się z innymi osobami i dziel się ciężarem odpowiedzialności - wtedy zapomnisz o stresie i obgryzaniu paznokci.

 

fot. Unsplash

Jeśli wyciskasz pryszcze...

Psychologowie uważają, że wszelkie problemy ze skórą to skutek walki między twoim wewnętrznym ja, a światem zewnętrznym. Skóra to bariera, która je oddziela, dlatego chęć skrzywdzenia jej (a za to uważa się wyciskanie pryszczy) przypomina nieświadomą próbę bycia bardziej otwartą i ufną. Spotykaj się z przyjaciółmi, zawieraj nowe znajomości, albo zaangażuj się w nowe hobby. Uwierz, że dobrych ludzi jest więcej niż złych.

Jeśli ciągle dotykasz swoich włosów...

Robisz, a za chwilę rozplątujesz warkocz? Nawijasz loki na palce? Ciągniesz za włosy? Co mówi ten nawyk? Po prostu się zastanawiasz. Masz tendencję do wielokrotnych analiz wydarzeń z przeszłości - wciąż poszukujesz trafniejszych odpowiedzi, właściwszych porad, lepszych wyborów... Pomyśl, czy warto tracić na to czas. Co było - minęło, i nawet jeśli coś poszło nie tak - trudno. Poświęć więcej uwagi teraźniejszości i spróbuj traktować błędy jako lekcje. Tak, wyszło nie najlepiej, ale to już przeszłość.

 

fot. Unsplash

Jeśli ciągniesz się za rzęsy...

Niektóre osoby potrafią całkowicie je wyrwać! Podłoże psychologiczne tego nawyku to ukryta agresja. Jesteś obrażona, zdenerwowana lub rozczarowana, ale nie pozwalasz sobie na wybuch emocji. Tłumisz je w środku, powodując dyskomfort, a nawet ból. Daj upust uczuciom! Idź na siłownię, pobiegaj, napisz list do osoby, która cię skrzywdziła, albo powiedz znajomym, że ktoś niesłusznie cię potraktował. Nie trzymaj w sobie negatywu, a poczujesz się lepiej.

 

 

Źródło: cosmo.com.ua

l
Reklama

Polecane wideo

Wiele kobiet zmaga się z kompleksam...
Wiele kobiet zmaga się z kompleksami, przez które czują się nieatrakcyjne - zwłaszcza w oczach mężczyzn. Obsesja na punkcie "niedoskonałości" sprawia, że brakuje nam pewności siebie i próbujemy się ukryć przed światem. Kompleksy mogą nawet w negatywny sposób przełożyć się na naszą relację z partnerem i na życie seksualne. Zamiast cieszyć się romantycznymi chwilami wiele kobiet stresuje się tym, że partner na pewno właśnie ocenia ich niedoskonałości... Czas z tym skończyć! Na początek raz na zawsze daj się przekonać, że to, co ty uważasz za szpecące niedoskonałości, w oczach mężczyzn wcale nie jest brzydkie, a nawet może być... pociągające!   Wszystkie zdjęcia: Unsplash/iStock

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama