Reklama
Reklama

Co nakładać jako pierwsze - korektor czy podkład? Rozwiązujemy ten spór raz na zawsze!

Co nakładać jako pierwsze - korektor czy podkład? Rozwiązujemy ten spór raz na zawsze! fot. iStock

Anna Mierzejewska

11lipca2018

Koniec z niedopowiedzeniami!

Pewnie wielokrotnie zastanawiałaś się, czy kolejność w makijażu ma znaczenie. A jeśli tak, to jak duże? Otóż, ma! I choć masz w tym zakresie możesz sobie pozwolić na pełną swobodę - to przecież makijaż, szalej ile wlezie - niektórych zasad warto się trzymać, bo dają one pewną wygodę i sprawiają, że czujemy się piękniejsze. 

 

Kwestia sporna, których dziś weźmiemy na tapet, to kolejność nakładania podkładu i korektora. Co najpierw? A może istnieją sytuacje, w których z jednego z tych kosmetyków warto zwyczajnie zrezygnować? 

 

Odpowiadamy!

 

1. Co najpierw - korektor czy podkład?

 

Większość makijażystów cały make-up zaczyna od malowania oka. Cienie mają bowiem tendencję do osypywania się, a zatem po wykonaniu makijażu należy nałożyć pod oczy dodatkową porcję korektora. Dlatego lepiej zwyczajnie z tym poczekać i wklepać korektor dopiero po wykonaniu makijażu oka, ALE już po nałożeniu podkładu.

 

Zdziwione? Już wyjaśniamy. Nakładając najpierw podkład na twarz (omijając jedna okolice oczu!) zmniejszamy ryzyko nałożenia zbyt dużej ilości ciężkiego korektora. No bo przyznajmy to szczerze, gdy nawet niechcący nałożymy go zbyt dużo, zaczynamy rozprowadzać go po całej twarzy, co skutkuje efektem "ciasta". Skóra pod oczami powinna zaś być świetlista i promienna! Im bardziej matowy i ciężki efekt, tym bardziej widoczne są oznaki zmęczenia. 

 

2. Jakiego korektora należy używać, a kiedy warto z niego zrezygnować w ogóle?

 

Rozświetlającego i nawilżającego - zdecydowanie! Niezależnie od typu skóry i wieku - korektor ma za zadanie zadbać o superdelikatną skórą pod oczami, nawilżyć ją i zatuszować cienie. Naszym zdaniem to absolutny must-have! Czasami wystarczy odrobina tuszu do rzęs i brwi, róż do policzków i właśnie korektor, aby wyglądać świeżo i wprost fantastycznie. Dlatego w naszych kosmetyczkach jest to absolutny niezbędnik. 

 

3. Jakiego podkładu należy używać, a kiedy warto z niego zrezygnować w ogóle?

 

Podkład to kwestia bardzo indywidualna. Najlepiej jeśli jego skład dopasowany jest do typu naszej skóry, jako że nakładamy go niemalże codziennie. Co jednak istotne, jeśli nie czujesz potrzeby maskowania niedoskonałości ani wyrównywania kolorytu, możesz zrezygnować z niego zupełnie. Szczególnie jeśli możesz pochwalić się piegami - są tak słodkie, że nie warto przecież ich zakrywać! Pamiętaj jednak koniecznie o kremie z filtrem - zawsze, codziennie! 

 

 

Reklama
Reklama

Polecane wideo

Wypróbuj go koniecznie!
 
Fo...
Wypróbuj go koniecznie!   Fot. iStock/materiały prasowe

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama