Reklama
Reklama

Depilować czy nie? Oto wskazania do depilacji laserowej

Depilować czy nie? Oto wskazania do depilacji laserowej Fot. materiały prasowe
29czerwca2018

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jak to jest nie mieć podrażnień po goleniu i depilacji? Jeżeli tak - zdecydujcie się na depilację laserową

Depilacja laserowa zyskuje coraz większą popularność. Nie bez przyczyny. Nowoczesne technologie, stosowane w urządzeniach, pozwalają na trwałe i bezpieczne pozbycie się włosów. Takie rozwiązanie umożliwia znaczne podniesienie komfortu codziennego życia. Ile czasu spędzamy na usuwaniu włosów? Ile razy zdarzyło się nam nie założyć ulubionej sukienki albo innego ubrania odkrywającego nieco ciała ze względu na odrastające włosy?Jeżeli tak, to depilacja laserem Vectus jest propozycją dla Was. 

Czym jest laser depilacyjny Vectus?

 

Vectus to laser diodowy o długości fali 810 nm. Cały mechanizm opiera się na fototermolizie selektywnej. Przez lata opracowywano ją na Harvard University. Początkowo rozwiązanie to wykorzystywano podczas terapii onkologicznych. Dziś znalazło zastosowanie także w kosmetologii. Dzięki niej wiązka trafia bezpośrednio we włosek, nie podrażniając otaczających tkanek. Usuwanie owłosienia laserem Vectus w Gdyni, jest swego rodzaju nowością.

To jednak nie wszystkie nowoczesne rozwiązania, zastosowane w laserze Vectus. Szczególną uwagę warto zwrócić na Skintel – czytnik aktywnej melaniny. Dokonuje on pomiaru barwnika w skórze i na tej podstawie automatycznie dobierana jest odpowiednia moc lasera. Dzięki temu mamy pewność, że nie będzie ona ani za mocna, co skutkowałoby poparzeniem, ani za słaba, przez co zabiegi mogłyby nie być wystarczająco skuteczne. W starszych typach urządzeń parametry te dobierane są manualnie – przez osobę wykonującą zabieg.

Photo Recycling to rozwiązanie polegające na wykorzystaniu wiązki odbitej przez skórę. Dzięki temu zabiegi są jeszcze szybsze. Kolejnym interesującym rozwiązaniem jest Advanced Contact Cooling. Jest to specjalny system chłodzący, który sprawia, że zabiegi są jeszcze bardziej komfortowe, ale też bezpieczniejsze.

Laser Vectus to najnowocześniejsza propozycja dostępna na rynku. Innowacyjne technologie sprawiają, że zabiegi są skuteczniejsze, szybsze, bezpieczniejsze i bardziej komfortowe dla pacjenta niż w przypadku innych urządzeń do depilacji laserowej.

Wskazania do depilacji laserowej

Depilacja laserem Vectus przeznaczona jest dla wszystkich tych, którzy chcą szybko i skutecznie, raz na zawsze pozbyć się włosków. To jednak nie wszystko. Czasem bowiem zabiegi przeprowadzane są ze wskazań medycznych. W takim wypadku ich wykonanie może zalecić lekarz dermatolog. Najczęściej dzieje się tak w następujących problemach:

- nadmierne owłosienie – hirsutyzm: problem ten obejmuje owłosienie występujące w nietypowych miejscach (jak chociażby wąsik u pań) oraz zbyt intensywne (na przykład bardzo gęste i mocne włosy na plecach). Choć niemalże całe ludzkie ciało pokryte jest włosami, to w wielu obszarach jest to delikatny meszek. Czasem jednak do czynienia mamy ze zbyt intensywnymi i mocnymi włosami. Dodatkowo odrastają szybko, przez co golenie i depilacja są mało efektywne,

- wrastające włoski: problem ten związany jest przede wszystkim z klasyczną depilacją, czasem też z goleniem. Najczęściej pojawia się na nogach i w okolicach intymnych. To dlatego, że w tych obszarach najczęściej nosimy odzież blisko skóry. W efekcie włosom trudno przebić się przez nią i zaczynają się skręcać. Dlatego też obserwujemy je jako charakterystyczne, czarne punkciki,

- zapalenie mieszków włosowych: najczęściej pojawia się jako skutek infekcji. Zapalenie mieszków włosowych ma postać krostek wypełnionych płynem. Czasem pośrodku nich możemy zauważyć wyrastający włosek. Zapalenie mieszków włosowych to konsekwencja golenia i depilacji, gdyż podczas tych zabiegów może dojść do wprowadzenia drobnoustrojów, a w efekcie pojawienia się stanu zapalnego.

Dlaczego Vectus?

Zabiegi Vectus wykonuje się w wymienionych przypadkach, ponieważ podczas depilacji laserowej pozbywamy się problemu ostatecznie. Powodem ich występowania są w końcu włosy. Podczas zabiegów na zawsze pozbywamy się tych dolegliwości.

Wykonać należy serię zabiegów, ponieważ włosy znajdują się w różnych fazach wzrostu i nie w każdej z nich będą równie skuteczne. Po zakończeniu całej kuracji pozbywamy się 95% włosów. Pozostałe 5% to te, które nie znajdowały się w fazie wzrostu. Istnieje możliwość, że pojawią się w ciągu roku od ostatniego zabiegu. W takim wypadku usuniemy je podczas jednej wizyty przypominającejmówi dr n. med. Igor Michajłowski, specjalista dermatolog Clinica Cosmetologica

Bezpłatne konsultacje w Gdyni z kosmetologiem

W naszym gabinecie, Clinica Cosmetologica, oferujemy bezpłatne konsultacje przed zabiegami. Mają one formę wywiadu z doświadczonym kosmetologiem, który upewnia się, czy nie ma przeciwwskazań do wykonania depilacji laserowej. W razie wątpliwości prosimy o poradzenie się lekarza dermatologa. Ponadto, podczas takiej wizyty, ustalany jest cały plan kuracji – wliczając w to ilość i częstotliwość wizyt – mówi Aleksandra Jaśkowska, kosmetolog Clinica Cosmetologica Gdynia

Gdzie jest gabinet w depilacji laserowej Vectus Gdynia?

Vectus Gdynia Depilacja Laserowa
ul. Powstania Styczniowego 22/2a
81-519 Gdynia
Rejestracja: 58 506 64 94
https://vectusgdynia.pl/

 

l
Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama