Reklama
Reklama

Sprytne triki, które pomogą twojej urodzie!

Sprytne triki, które pomogą twojej urodzie!

Anna Kowalska

07października2014

Żeby bosko wyglądać, będziesz m.in. potrzebowała łyżeczki, zimnej wody i... pomidora.

Jeśli chcesz uniknąć śladów maskary na powiekach

Weź łyżkę i jej wklęsłą część "przytul" do powieki (tuż nad linią rzęs). Teraz możesz nałożyć maskarę bez obawy, że tusz znajdzie się nie tylko na rzęsach.

Jeśli chcesz zmniejszyć opuchliznę pod oczami

Przed pójściem spać włóż do zamrażalnika dwie metalowe łyżki. Następnego dnia wyjmij je z lodówki i każdą przyłóż po okiem - jak najbliżej wewnętrznego kącika. Lekko naciśnij i przesuwaj łyżki w kierunku zewnętrznego kącika oka. Ten gładzący ruch sprawi, że krew i limfa zaczną lepiej przepływać w tym rejonie twarzy i opuchlizna się zmniejszy.

I jeszcze jeden sposób na podkrążone i opuchnięte oczy!

Przekrój dojrzały (umyty) pomidor na pół, a potem każdą z części połóż na oczach (zamkniętych:). Poleż tak 10 minut (możesz w tym czasie posłuchać swojej ulubionej muzyki). Pomidor schłodzi skórę i zmniejszy opuchliznę.

Jeśli chcesz mieć idealne brwi

Znów nieceniona okaże się łyżka! Jej kształt jest wręcz stworzony do tego, by pokreślić łuk twoich brwi. Weź dużą łyżkę (taką, jaką jesz zupę) i przyłóż ją tuż pod linią brwi (trzonek łyżki skierowany na zewnątrz), a następnie ołówkiem podkreśl kształt i kolor swoich włosków.

Jeśli zauważyłaś u siebie cellulit

Zaparz kawę ze zmielonych ziaren. Kawę wypij, a fusy dodaj do scrubu, którego używasz na co dzień. Zawarta w nich kofeina rewelacyjnie stymuluje komórki skóry, nie pozwalając, by zawładnął nimi cellulit.

Jeśli twój lakier do paznokci rozwarstwił się w buteleczce

Prawdopodobnie trzymałaś go w zbyt ciepłym miejscu. Ale to nie problem! Wystarczy, gdy włożysz go do lodówki na kilkanaście minut, a potem porolujesz trochę w dłoniach (na pewno nie raz widziałaś manikiurzystki, które robią tak z buteleczką, zanim pomalują ci paznokcie). W ten sposób pozbawisz lakier pęcherzyków powietrza, które mogłyby zepsuć twój mani.

Jeśli właśnie zrobiłaś manikiur, a zaraz musisz wyjść z domu!

Zanurz palce w zimnej wodzie na trzy minuty, a lakier szybciej wyschnie!

 

fot. Thinkstock, źródło: BeautyHigh.com, Cosmopolitan.com

 

l
Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama