Reklama
Reklama

Niezawodny sposób, dzięki któremu usuniesz wszystkie bakterie z pędzli do makijażu!

Niezawodny sposób, dzięki któremu usuniesz wszystkie bakterie z pędzli do makijażu! unsplash.com

Sam szampon czy mydło, to za mało!

O konieczności regularnego czyszczenia pędzli pisałyśmy już wiele razy, ale teraz mamy dla was sposób, który zagwarantuje wam nie tylko zmycie zalegających resztek produktu, lecz również usunie wszystkie bakterie!

 

Używanie brudnych pędzli diametralnie zwiększa ryzyko pojawienia się wyprysków na twarzy lub reakcji alergicznych. Zakładamy, że większość z was (i nas) wciąż ma problem z pamiętaniem o czyszczeniu. W końcu na pierwszy rzut oka nie widać, że są brudne. Niestety trzeba wyrobić w sobie nawyk regularnego mycia pędzli do makijażu i robić to najlepiej co tydzień!

 

Do tej pory myłyśmy pędzle pod bieżącą wodą z użyciem szamponu lub żelu pod prysznic, bo wydawało nam się, że to wystarczy, aby je doczyścić. Jednak rozprawienie się z bakteriami wymaga czegoś więcej.

 

Przed czyszczeniem włóż brudne pędzle na kilka minut do zamrażalnika. Niska temperatura pomoże zniszczyć bakterie. Później wymieszaj w misce pół szklanki płynu antybakteryjnego do mycia naczyń z ¼ szklanki oliwy z oliwek. Pamiętaj aby zachować proporcje 2:1. Włóż pędzel do miski i mieszaj nim, aż rozpłyną się resztki kosmetyków. Następnie opłucz go w letniej wodzie i pozostaw do wyschnięcia.

 

 

 

l
Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze