Reklama
Reklama

Dlaczego podobają ci się faceci z określonym kolorem oczu?

Dlaczego podobają ci się faceci z określonym kolorem oczu? fot. iStock

Anna Mierzejewska

13marca2018

No tego się nie spodziewałyśmy...

Kolor oczu to nie tylko genetycznie przejęty pigment. Może on także wiele mówić o zdrowiu, a nawet o... cechach osobowości! Nas jednak najbardziej zaskoczyło, że barwa tęczówek może również mieć wpływ na to, kto wydaje nam się atrakcyjny!

 

No bo przyznajmy to szczerze, każda z nas ma swój ulubiony kolor oczu. W końcu, to właśnie one są zwierciadłem duszy, przez co tak często zwracamy na nie uwagę. 

 

W artykule opublikowanym na łamach internetowej bazy danych bioRxiv, Lisa DeBruine z Uniwerystetu w Glasgow, wraz z kolegami przedstawiła tezę, jakoby niewierni partnerzy wybierali kochanków o tym samym kolorze oczu, co ich obecni. Dziwne, prawda? I dlaczego właśnie TAKI kolor, a nie inny?

 

Dowiedziono tego na podstawie eksperymentu, w którym udział wzięło 300 osób - heteroseksualnych i homoseksualnych kobiet i mężczyzn. Wzięto pod uwagę nie tylko kolory ich tęczówek, ale także ich partnerów i kochanków. 

 

Co odkryto? 

 

Kobiety heteroseksualne i mężczyźni homoseksualni zdradzali z osobami, których kolor oczu odpowiadał barwie tęczówek ich ojców. Heteroseksualni mężczyźni i homoseksualne kobiety zaś, wybierali kochanków/ki o kolorze oczu swoich rodzicielek. 

 

DeBruine i jej koledzy z zespołu zakładają, że takie zależności wynikają z uwarunkowań nabytych w dzieciństwie. Dlaczego w jednym przypadku pojawia się ojciec, a w drugim matka? Wszystko zależy bowiem od preferencji seksualnych. 

 

Pozostaje więc żywić nadzieję, że twoi rodzice nie mają najrzadziej występującego koloru tęczówek. To bowiem stawia pewne ograniczenia ;)

 

Naukowcy wyznali jednak, że do badań należy podejść z przymrużeniem oka, ponieważ muszą oni jeszcze pochylić się nad tym tematem, aby w pełni potwierdzić wskazane przez siebie hipotezy. 

 

Póki co, możemy sprawdzić to na własną rękę, patrząc głęboko w oczy mamie, tacie, ukochanemu i... kochankowi. (Nie oceniamy!) 

 

Zobaczcie także: 5 znaków zodiaku, które są najbardziej atrakcyjne według mężczyzn

 

 

l
Reklama

Polecane wideo

Te skutki uboczne raczej nie są prz...
Te skutki uboczne raczej nie są przyjemne...   Wszystkie zdjęcia: iStock

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama