Reklama
Reklama

Jak dobrać makijaż ślubny oczu?

Jak dobrać makijaż ślubny oczu? fot. Istock

Aleksandra Małecka

05sierpnia2017

Dowiedz się, jaki makijaż pasuje do twojego koloru oczu!

Kiedy wielkimi krokami zbliża się ten najważniejszy dzień w życiu, często zaczynamy dostrzegać i zastanawiać się nad sprawami, o których wcześniej nie myślałyśmy. Musimy przecież wyglądać pięknie, a to wiąże się z wybraniem typu uczesania, dobraniem sukienki idealnej do naszej sylwetki oraz... stworzeniem idealnego makijażu. Każda z nas ma inną oprawę oczu i różne odcienie tęczówek, ale mamy dla ciebie kilka wskazówek, w jakim kierunku powinien pójść twój wybór idealnego makijażu w zależności od tego, jaki masz kolor oczu. Gotowa?

 

1. Makijaż ślubny niebieskie oczy

Niebieskie oczy najlepiej podkreślają jasne i neutralne barwy, takie jak odcienie nude, beżu, brązowe i różowe. Zazwyczaj posiadaczki niebieskich oczu mają delikatną urodę i rysy twarzy, powinny więc unikać mocnych, ciemnych odcieni- jeśli chcesz podkreślić oko czarną kredką, nie rób zbyt grubej linii! To samo tyczy się ust- jeśli wybierasz wyrazisty kolor szminki, musisz zrezygnować z mocnego makijażu oczu.

 

#1 Jasne brwi a makijaż oka

 

A post shared by @makeup.daily.inspiration on Apr 1, 2016 at 10:16am PDT

 

 1. Brwi - twoje brwi są jasne i rzadkie? Wybierz kredkę w najjaśniejszym kolorze - zazwyczaj większość marek ma w swojej serii kosmetyków do brwi odcienie dla blondynek. 

2. Oczy - zacznij od nałożenia bazy pod cienie, dzięki temu cienie będą dłużej trzymać się na oku. Narysuj cienką linię eyelinerem, wychodzącą poza kącik oka. Teraz możesz pobawić się cieniami- wybierz te w odcieniach beżu. Najciemniejszy nałóż na załamanie powieki i rozetrzyj. Nałóż go również tuż przy końcu kreski. Jaśniejszym odcieniem zarysuj powiekę od połowy do kącika oka. Na powiekę zaaplikuj najjaśniejszy odcień beżu z brokatem, który rozświetli spojrzenie. Wytuszuj rzęsy, a jeśli chcesz uzyskać mocniejszy efekt- załóż sztuczne!

3. Usta - Przy jasnych brwiach możesz pozwolić sobie na mocniejsze usta- wybierz te w malinowym odcieniu i koniecznie matowe!

 

 #2 Naturalny makijaż 

 

A post shared by @makeup.daily.inspiration on Jul 15, 2016 at 8:33am PDT

 

1. Brwi - Brwi sa tutaj mocno podkreślone. Na początku użyj jaśniejszej kredki w odcieniu brązu połączonego z szarością i zarysuj nią całe brwi. Następnie końcówkę brwi uzupełnij ciemniejszym odcieniem. Pod brwi zaaplikuj rozświetlacz- rozjaśni twoje spojrzenie i podniesie brwi optycznie ku górze.

2. Oczy - Najpierw na całą powiekę nałóż cień w kolorze jasnobeżowym. Następnie na całą powiekę nałóż jasny cień ze złotym brokatem- koniecznie mocno napigmentowany! Linię wodną obrysuj białą kredką. Dolną część oka delikatnie zaznacz beżowym cieniem. Mocno wytuszuj rzęsy.

3. Usta - Do tak delikatnego  makijażu najlepsza będzie matowa szminka w kolorze nude, ciemniejszym od twojej karnacji.

 

#3 Mocny makijaż oka

 

A post shared by @makeup.daily.inspiration on Dec 28, 2015 at 8:22pm PST

 

1. Brwi - Użyj kredki do brwi w odcieniu popielatym. Pamiętaj, żeby po użyciu przeczesać brwi, najlepiej specjalnym żelem, który je utrwali.

2. Oczy - Na całą powiekę nałóż kolor matowy - cielisty, ciemniejszy niż twój naturalny kolor skóry- rozetrzyj go aż po łuk brwiowy. Następnie na załamanie powieki zaaplikuj ciemnobrązowy odcień cienia i rozetrzyj go wzdłuż całej powieki. Zaznacz końcówkę oka ciemniejszym cieniem. Na całą powiekę rozprowadź jasny, złoty cień - zarysuj nim również kącik oka. Następnie użyj eyelinera i narysuj kreskę z długim "ogonkiem". Czarnym eyelinerem obrysuj również dolną powiekę, po czym podkreśl ją kredką w odcieniu turkusowym. Wytuszuj rzęsy. 

3. Usta - Jednym z top kolorów dla blondynek jest brudny róż- podkreśl nim swoje usta! Wcześniej obrysuj kontury kredką w tym samym kolorze.

 

2. Makijaż ślubny zielone oczy

Zielone oczy najlepiej podkreślają odcienie ciepłej szarości połączonej z beżem, fiolety, złoto i kolor łososiowy. Zielony kolor również polecamy, warto jednak wybrać taki, który różni się od twojej barwy oczu, ponieważ inaczej twoje oczy stracą na wyrazistości. Przy użyciu cieni takich jak fiolet i róż warto obrysować oko czarnym eyelinerem- stworzy to fajny kontrast między tęczówką oka a powieką.

 

#1 Dziewczęcy makijaż

 

1. Brwi - Postaw na naturalność! Gęste brwi zaznacz ciemną kredką w odcieniu brązowoszarym. Pozwól swoim brwiom ułożyć się naturalnie.

2. Oczy - Nałóż cień w kolorze nude na całą powiekę, aż po łuk brwiowy. Ciemniejszym cieniem (brązowoszarym) zarysuj załamanie powieki i rozetrzyj w zewnętrznym kąciku oka w kierunku brwi. Na wewnętrzną część powieki nałóż łososiowy cień z brokatem, zaznacz nim również wewntrzny kącik oka, a później zblenduj go tak, żeby w połowie powieki kolor łagodnie przechodził w ciemny brąz. Kolor łososiowy rozetrzyj również na dolnej powiece, a później zarówno górną, jak i dolną powiekę zaznacz czarną kredką.

3. Usta - Postaw na delikatny róż wchodzący w kolor nude- użyj nabłyszczającej szminki. Łuk kupidyna zaznacz rozświetlaczem.

 

#2 Najlepszy cień do zielonych oczu... to złoty!

 

A post shared by @makeup.daily.inspiration on Sep 7, 2016 at 9:52am PDT

 

1. Brwi - Zarysuj je ciemnobrązową kredką i nadaj im kształt, który uważasz, że najlepiej pasuje do twojego kształtu twarzy.

2. Oczy - Na całą powiekę, aż po brwi, nałóż cień o barwie ciepłego brązu. Załamanie powieki zaznacz ciemnym brązem i rozetrzyj. Następnie na całą ruchomą powiekę nałóż złoty cień do powiek- mocno napigmentowany! Górną powiekę zaznacz czarną kreską z ogonkiem. Na dolną powiekę użyj koloru w odcieniu ciemnoróżowym z domieszką fioletu. Mocno wytuszuj rzęsy.

3. Usta - Zaznacz je matową pomadką w odcieniu nude.

 

#3 Delikatny fiolet

 

A post shared by @makeup (@makeup) on Jul 24, 2017 at 8:40pm PDT

 

1. Brwi - Zaznacz swój naturalny kształt ciemnobrązową kredką z domieszką szarości.

2. Oczy - W tym makijażu stawiamy na naturalność i delikatność. Nałóż na całą powiekę bazę pod cienie, następnie na wewnętrzny kącik oka zaaplikuj brokatowy cień w kolorze wpadającym w jasny fiolet. Na zewnętrzny kącik oka i całą ruchoma powiekę nałóż biały, brokatowy cień. Zblenduj go z fioletem. Na górnej powiece narysuj grubszą kreskę czarnym eyelinerem, natomiast dolną zaznacz fioletową kredką z domieszką szarości.

3. Usta - Możesz pozwolić sobie na błyszczyk w ulubionym kolorze- ale musi być jasny. Ciemny kolor może zbyt odstawać od całego makijażu.

 

3. Makijaż ślubny brązowe oczy

Najlepszym przyjacielem osób o brązowych oczach jest eyeliner i czarna kredka. Czasami nie potrzeba niczego więcej! Makijaż ślubny jest jednak nieco bardziej wymagający, dlatego też trzeba pomyśleć o czymś więcej. Kolorami brunetek są złoty, brzoskwiniowy, mocny róż i wszystkie odcienie beżu! Brunetki powinny unikać niektórych zimnych barw, takich jak na przykład fiolet- mogą sprawić, że będziesz wyglądać smutno.

 

#1 Złoty i burgundowy dla brunetek

 

A post shared by @makeup.daily.inspiration on Nov 10, 2016 at 8:43am PST

 

 1. Brwi - Brunetki z reguły mają ciemne brwi- czasami jednak są przerzedzone, dlatego je również trzeba podkreślać! Postaraj się znaleźć kredkę w odcieniu najbardziej oddającym twój naturalny kolor brwi.

2. Oczy - Ciemna oprawa oczu wygląda cudownie ze... smoky eyes! Na całą powiekę, aż do łuku brwiowego zaaplikuj brąz w ciepłym kolorze (delikatnie przechodzącym w czerwień). Cieniem obrysuj również dolną powiekę i połącz je z w zewnętrznym kąciku oka. Na całą ruchomą powiekę oraz załamanie nałóż mocny, ciemny brąz. Zaznacz nim również kącik dolnej powieki. Następnie na całą powiekę nałóż jaśniejszy cień- brązowy z brokatem i nim również zaznacz dolną powiekę. Na wewnętrzny kącik oka nałóż złoty, brokatowy cień. Obrysuj górną powiekę eyelinerem- możesz pozostać przy cienkiej kresce. 

3. Usta - Ciemny makijaż oka uzupełnij wyrazistymi ustami - do złota idealnie pasuje burgund!

 

#2 Minimalistyczne podkreślenie

 

A post shared by @makeup.daily.inspiration on Oct 28, 2015 at 8:52pm PDT

 

1. Brwi - Zaznacz brwi ulubioną i sprawdzoną kredką. Możesz zostawić swój naturalny kształt.

2. Oczy - Nałóż na całą powiekę cień o odcieniu zbliżonym do twojego koloru skóry. Na ruchomą powiekę i załamanie zaaplikuj ciemniejszy, beżowy kolor. Na całą powiekę nałóż złoty, brokatowy cień. Kącik oka zaznacz jasnym, błyszczącym cieniem. Na powiece narysuj grubą kreskę eyelinerem z ogonkiem. Wytuszuj górne i dolne rzęsy.

3. Usta- Ten rodzaj makijażu jest delikatny, więc pozostań przy kolorze nude wchodzącym w brąz- może być matowy, albo lekko nabłyszczony. 

 

#3 Całość w nude

 

A post shared by @makeup (@makeup) on Jun 16, 2017 at 9:13pm PDT

 

1. Brwi - Zaznacz je ciemną kredką o zimnym odcieniu.

2. Oczy - Na całą powiekę i jej załamanie nałóż cień w odcieniu ciemniejszego brązu. Ciemniejszy odcień rozetrzyj również w zewnętrznym kąciku oka. Na całą ruchomą powiekę nałóż matowy cień w kolorze jasnego beżu. Na górnej powiece narysuj grubszą, czarną kreskę. Dolną powiekę zaznacz ciemniejszym cieniem w kolorze nude i rozetrzyj przy kąciku. Wytuszuj rzęsy.

3. Usta - Obrysuj je konturówką w odcieniu nude, zbliżonym do różu. Następnie wypełnij pomadką również w tym kolorze.

 

 

 

Reklama
Reklama

Polecane wideo

Znajdziesz coś dla siebie? / fot. I...
Znajdziesz coś dla siebie? / fot. Instagram (instagram.com/intimissimiofficial/)

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama