Reklama
Reklama

Dzięki tym sposobom samoopalacz już nigdy więcej nie zostawi smug i plam

Dzięki tym sposobom samoopalacz już nigdy więcej nie zostawi smug i plam Dzięki tym sposobom samoopalacz już nigdy więcej nie zostawi smug i plam / Fot. Getty Image

Anna Majcher

16lipca2017

I stanie się twoim najlepszym przyjacielem na 365 dni w roku.

Jak pożegnać smugi na skórze 

Umówmy się: ciało bez smug to wyższa szkoła jazdy. Ale dzięki tym zasadom unikniesz możliwości statystowania w horrorze bez charakteryzacji :-) Przykazanie pierwsze: złuszczaj. Czym? Wszystkim, co ma drobinki. „Cukier, sól lub inne ziarniste konsystencje rozprawią się z martwym naskórkiem, który opala się najszybciej”, tłumaczy Natalie Cupid, kosmetyczka z salonu opalania w Nowym Jorku. Jak to się dzieje? DHA, prężny aktywator koloryzujący, który rządzi w składzie samoopalaczy, jest wręcz zasysany przez łuszczącą się skórę. Zanim sięgniesz po piling, upewnij się, że nie zawiera olejków. „Olej zostawia śliski wodoodporny nalot, który tworzy tor przeszkód dla samoopalacza”, dodaje Natalie Cupid. Skóra gotowa do opalania? Jeśli jesteś początkującą samoopalaczką, użyj produktu wzbogaconego o kolor. Równo go rozprowadzisz i łatwiej wyłapiesz ewentualne luki. Rozsmaruj go kolistymi ruchami – unikniesz... uniformu w paski.

Jak posmarować na plecach

No właśnie, i co zrobić z bladymi plecami? Brązujący eksperci z salonów opalania  mówią: „Zatrudnij przyjaciela”, lub zainwestuj w gąbkę na długim kiju (taką do mycia pleców). Ale niedawno problem zniknął, bo oto pojawiły się samoopalacze w aerozolu. „Większość kosmetyków w spreju ma 360-stopniowe noski, więc działają pod każdym kątem” – mówi Cupid. Zrób to tak: rozbierz się, zwiąż włosy w kucyk, weź puszkę w dłoń i ruszaj do kabiny prysznicowej (tam bez trudu zmyjesz samoopalacz ze ścian). Spryskuj plecy około pięciu sekund. Stój nieruchomo przez chwilę, aż poczujesz, że mgiełka osiadła na plecach. Dla pewnego efektu, powtórz zabieg, gdy trochę wyschniesz. 

Jak dobrać do karnacji

Kieruj się tą samą zasadą co przy wyborze farby do włosów: samoopalacz dobierz do swojej karnacji, wbrew dotychczasowej zasadzie: jeden dla wszystkich. „Jeśli jesteś jasną blondynką o porcelanowej cerze, unikaj samoopalaczy przeznaczonych dla wszystkich karnacji. Groziłby ci wygląd ludzika OOmpa Loompa z Fabryki Czekolady” – mówi wizażystka Kimara Ahnert z Nowego Jorku. I nie chodzi tylko o moc, ale i składniki, które mają poradzić np. z pomarańczowieniem jasnej skóry. Szukaj samoopalaczy skrojonych na twoją miarę, a nie z wzornikiem wymarzonego brązu, o 10 odcieni ciemniejszego od twojego naturalnego koloru. Po jednym użyciu nadal ci mało? Następnego dnia nałóż kolejną warstwę.

Jak nie zabarwić dłoni

Jak długo nakładasz samoopalacz na całe ciało? 10, 20 minut? To mnóstwo czasu, by aktywator koloru (DHA) wniknął w bladą i wysuszoną skórę dłoni, tworząc lamparcie cętki.
Użyj więc akcesoriów pomocniczych – rękawiczek. Podchodzisz do opalania profesjonalnie? Kup specjalne rękawice do nakładania samoopalacza, które wyglądają jak te kuchenne z jednym palcem (na szczęście są mniejsze i bardziej poręczne). Albo po prostu użyj gumowych rękawiczek dostępnych w aptekach i drogeriach. Masz sprzęt – ruszaj do boju: wybierz wersję samoopalacza o jedwabistej konsystencji, która łatwo się rozprowadzi.
Tuż przed końcem zabiegu poświęć uwagę dłoniom, chyba że chcesz wyglądać jak córka młynarza. Zdejmij rękawice, umyj dokładnie ręce, osusz ręcznikiem. Teraz nałóż odrobinę samoopalacza na zewnętrzną stronę dłoni, po czym rozetrzyj wierzchem drugiej. Unikaj kontaktu z wodą przez godzinę.

Reklama
Reklama

Polecane wideo

Odchudzanie jest ciężkim procesem....
Odchudzanie jest ciężkim procesem. Od pączków po torty urodzinowe- każdego dnia czekają  na nas ciężkie wyzwania żywieniowe. Niektórych błędów w diecie jesteśmy świadome, a o innych nie mamy pojęcia, mimo, że często je popełniamy! Sprawdź, o które chodzi!   fot. Istock

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama