Reklama
Reklama

Rewolucja w pielęgnacji włosów: mogą rosnąć szybciej, jeśli użyjesz... wasabi

Rewolucja w pielęgnacji włosów: mogą rosnąć szybciej, jeśli użyjesz... wasabi Rewolucja w pielęgnacji włosów: mogą rosnąć szybciej, jeśli użyjesz... wasabi / fot. iStock

Lena Sikor

12sierpnia2017

Wypróbujesz, czy jednak nie?

Ciekawe wiadomości ze świata urody: pewna japońska firma uważa, że ​​zna sposób na utrzymanie włosów w najbardziej optymalnym stanie, inaczej mówiąc - żeby były grube i bujne od korzeni aż po końcówki. Ta rzecz jest zielona, ​​pikantna i prawdopodobnie przyprawiasz nią sushi na lunch. Tak, mowa o wasabi.

Firma Kinin (znany producent wasabi) twierdzi, że roślina może pobudzać wzrost włosów i jest trzykrotnie bardziej skuteczna niż produkty chemiczne. Już wcześniej spotkałyśmy się z pozytywnymi opiniami (niektórzy blogerzy polecają wasabi jako środek na pryszcze), a więcej dowiadujemy się po rozmowie z dyrektorem Międzynarodowego Stowarzyszenia Trychologów, Davidem Salingerem.

"Zaskakujące, ale niedawno byłem na spotkaniu w USA i wasabi było jednym z produktów, o których rozmawialiśmy", powiedział Salinger. "Chwilowo nie słyszałem o żadnych niezależnych badaniach potwierdzających, że rzeczywiście przyśpiesza porost włosów. Jednak teoretycznie, możemy mieć nadzieję, że tak właśnie jest. Byłoby to głównie korzystne dla osób zmagających się z genetycznym wypadaniem włosów. Związek 6-MITC [w wasabi] może pomóc zmniejszyć stan zapalny, który jest wynikiem reaktywnych form tlenu, atakujących białko włosów. Przy zmniejszającym się stanie zapalnym wokół mieszków włosowych, nowe włosy rosną grubsze", mówi Salinger.

Nie zauważysz jednak zmiany jedząc wasabi - należy je nakładać bezpośrednio na skórę głowy, ale dodatek z lokalnego sushi nie podoła temu zadaniu. Pomóc mogą tylko świeżo starte korzenie. Cieszymy się, że chociaż jedna z wielu internetowych teorii piękna ma poparcie nauki, ale absolutnie nie próbuj, jeśli twoje włosy są słabe.

 

Zobacz także: 8 zaskakujących rzeczy, które powodują, że włosy się przetłuszczają

 

 

Źródło: cosmopolitan.com.au

Reklama
Reklama

Polecane wideo

Wydaje ci się, że dbasz o zdrowie i...
Wydaje ci się, że dbasz o zdrowie i o linię? Sorry, nie z tymi snackami...Fot. Getty Image

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama