Reklama
Reklama

Jak używać pędzla kabuki, by w pełni wykorzystać jego potencjał? Oto nasze rady

Jak używać pędzla kabuki, by w pełni wykorzystać jego potencjał? Oto nasze rady

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z pędzlami do makijażu, pędzel kabuki to świetny wybór. Poręczny i łatwy w obsłudze, przyda się w każdej kosmetyczce – przekonaj się, jak bardzo ułatwi ci aplikację kosmetyków.

Chcesz usprawnić i przyspieszyć swoją pracę przy codziennym makijażu, a twój wybór padł na pędzel kabuki? Dobra decyzja! Już pewnie wiesz, że ten typ pędzla idealnie nadaje się do nakładania sypkich kosmetyków kolorowych: podkładu mineralnego, różu czy pudru. Jest znakomity dla tych, którzy dopiero uczą się malowania pędzlami oraz tych, którzy postanowili lepiej poznać kosmetyki mineralne. Makijaż z jego użyciem jest naprawdę prosty, a efekt – wyjątkowo naturalny. Brak smug, perfekcyjne krycie, gładka buzia – czego chcieć więcej? Gotowa na swój pierwszy makijaż pędzlem kabuki? Zaczynamy!

Jak malować się pędzlem kabuki?

Jego znak rozpoznawczy to niewielkie rozmiary (można dostać nawet wersję „baby kabuki”), krótki, szeroki trzonek i równie szeroka, zaokrąglona główka z naturalnego bądź syntetycznego, bardzo gęstego włosia. Mimo swojej gęstości, włosie pędzla nie jest ani trochę zbite i twarde, wręcz przeciwnie – będziesz zaskoczona jego miękkością i delikatnością. To właśnie dzięki tym cechom pędzla nałożony podkład będzie idealnie krył wszelkie niedoskonałości skóry. Dobrze wyprofilowane włosie ścięte na okrągło pozwala natomiast na wykorzystanie dokładnie takiej ilości kosmetyku, jaka jest potrzebna dla uzyskania naturalnego rezultatu. Brzmi jak czarna magia? To tylko pozory. W rzeczywistości pędzel kabuki to profesjonalny gadżet, który nawet z amatorki zrobi mistrzynię makijażu.

Makijaż pędzlem kabuki krok po kroku

Aby dobrze rozprowadzić kosmetyk, który jednolicie i dokładnie pokryje cerę:

* najpierw poczekaj, aż pozostałe kosmetyki nałożone wcześniej na skórę dobrze się wchłoną

* strzep do wieczka opakowania od kosmetyku trochę pudru lub podkładu, najlepiej minimalną ilość (zobaczysz, więcej nie będziesz potrzebować!)

* nabierz na pędzel odrobinę podkładu lub pudru mineralnego; nie obawiaj się, że kosmetyku będzie za dużo albo że nadmiar pozostawi na skórze nieestetyczne plamy – odpowiednie wyprofilowanie pędzla sprawia, że nigdy nie przesadzisz ilością nakładanego produktu

* wykonuj powolne, okrężne ruchy (raczej nie „stempluj” skóry zbyt mocno, jak robi się w przypadku pędzli o równo ściętym włosiu – tzw. pędzli flat top); zacznij od nałożenia na twarz cienkiej warstwy kosmetyku dla uzyskania lekkiego krycia, a w razie potrzeby dołożysz drugą warstwę

* chcesz przykryć większe zmiany na skórze? Wykonując pędzlem koliste ruchy, lekko przyciśnij go do twarzy. Wypukłe niedoskonałości pokryjesz, dociskając pędzel z podkładem do skóry. Nigdy nie rozcieraj kosmetyku!

* spróbuj wykonać makijaż na mokro: przed nabraniem kosmetyku na pędzel lekko zwilż jego włosie wodą, wykorzystaj do tego np. butelkę z atomizerem i spryskuj nią włosie, aż uznasz, że jest wystarczająco wilgotne. Nakładaj kosmetyk tak jak zawsze. Niech cię nie zmyli ciemny odcień skóry – po chwili nabierze właściwego koloru. Dzięki zabiegowi zwilżenia pędzla krycie cery będzie całkowite.

 

Efekt jest zachwycający, prawda? I jeszcze jedna zaleta - możesz być pewna, że miękkie, delikatne włosie pędzla kabuki nie podrażni nawet wrażliwej, problematycznej skóry.

Jak dbać o pędzel kabuki?

Aby twój przyrząd do malowania dobrze spełniał swoją rolę, zadbaj o jego czystość. Mycie pędzla nie jest jednak tak oczywiste, jakby się mogło wydawać. Jak uniknąć błędów? Oto nasze wskazówki:

* myj pędzel pod bieżącą, ciepłą, ale nie gorącą wodą, włosiem do dołu, nigdy nie mocz pędzla w całości

* do mycia używaj np. mydła antybakteryjnego, najlepiej bez dodatku alkoholu

* delikatnie pocieraj włosie pędzla palcami - nie skręcaj, aby go nie odkształcić

* susz pędzel włosiem do dołu - nie używaj do tego suszarki ani kaloryfera

 

Uwaga! Idealnie byłoby myć pędzel po każdym użyciu!

l
Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama