Reklama
Reklama

Jak rozpoznać, że ktoś powiększył sobie usta?

Jak rozpoznać, że ktoś powiększył sobie usta? Jak rozpoznać, że ktoś powiększył sobie usta? Fot. www.instagram.com/kendalljenner/

Anna Majcher

18kwietnia2017

Nie musisz już więcej snuć domysłów. Naukowcy podpowiadają...

Zwykła ciekawość każe nam brać pod lupę każdą celebrytkę. Bo niby nikt nic nie robi a usta puchną jak dmuchany basen do kąpieli. Pamiętasz sprawę Kylie Jenner, której usta w dwa tygodnie podwoiły objętość?

Fot. Getty Image/www.instagram.com/kyliejenner/

 

Co więcej, coraz więcej przeciętnych śmiertelniczek trafia do gabinetów medycyny estetycznej aby poprawić ich kształt. Więc żeby skończyć z domysłami, czy ona to zrobiła czy nie, sięgnęłyśmy do wyników badań naukowców. 

Dwóch chirurgów plastyków dr Sang W. Kim i dr Daniel E. Rousso postanowił przeprowadzić eksperyment, by zrozumieć, kiedy usta powiększone są za bardzo i jakie cechy w ich wyglądzie potwierdzają ingerencję lekarzy. Zaproszono 98 ochotników, którzy mieli ocenić graficznie zmodyfikowane usta pewnej 35 letniej pacjentki. Zmieniono jej górną i dolną wargę, całe usta i poprawiano Łuk Kupidyna (wypustkę na górnej wardze). 

JAMA Facial Plastic Surgery.

 

Wyniki badan pomogły stworzyć kilka wytycznych, po których najłatwiej rozpoznać zmiany w wyglądzie ust. Są to:

1. Proporcje między górną a dolna wargą

Najbardziej naturalne wydają się usta z większą dolna wargą. Okazuje się też, że powiększenie tylko górnej wargi w przeciwieństwie do ostrzyknięcia i górnej i dolnej wargi ma szansę wyglądać naturalniej.

 

Fot. Getty Image

 

2. Zmiana w wyglądzie Łuku Kupidyna

Ona najbardziej sugeruje powiększanie ust. Jeśli jest zmieniony nawet odrobinę, wszyscy to wyłapią. 

 

ZOBACZ TAKŻE: 9 rzeczy, które powinnaś wiedzieć o powiększaniu ust

Reklama
Reklama

Polecane wideo

Chcesz wyglądać jak ulubiona gwiazd...
Chcesz wyglądać jak ulubiona gwiazda Hollywood? To nie takie trudne! Piękne i znane kobiety chętnie dzielą się z nami swoimi sposobami na urodę - a niektóre z nich produkują własne kosmetyki. / fot. Instagram (instagram.com/kyliecosmetics/)

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama