Reklama
Reklama

3 rzeczy, przez które twoja wcierka nie działa

3 rzeczy, przez które twoja wcierka nie działa 3 rzeczy, przez które twoja wcierka nie działa/fot.iStock

Magda Szymańska

08stycznia2017

Wcierasz, wcierasz i nie widzisz efektów?

Stosujesz wcierki do włosów, ale nie widzisz żadnych efektów? Oczywiście, powodem może być źle dobrany kosmetyk. Nie wszystko co sprawdziło się u kogoś, będzie tak samo działało u ciebie, nie zapominaj o tym. Jest jeszcze jednak kilka przyczyn, dla których wcierka nie przynosi zadowalających rezultatów. Sprawdź jakich! :)

 

# Zapominasz o masowaniu skóry głowy

 

Podczas aplikacji wcierki staraj się wykonywać solidny masaż skóry głowy, który pobudzi krążenie. Możesz do tego celu użyć własny palców lub specjalnego masażera. Przyda się też czysta szczotka do włosów.

 

Mała rada – codziennie wieczorem usiądź w towarzystwie swojego ulubionego serialu i przez 15 minut wykonuj dokładny masaż skóry. Wcierkę nakładaj wydzielając grzebieniem kolejne przedziałki na czuprynie. Oczywiście, nie spodziewaj się, że już po tygodniu zauważysz efekty. Daj sobie przynajmniej miesiąc.

 

# Stosujesz ją nieregularnie

 

… czyli wtedy, kiedy akurat ci się o niej przypomni. Tymczasem, w walce o nowe baby hair podstawowe znaczenie ma regularność! :) Wcierkę trzymaj w widocznym miejscu i zaplanuj sobie, że będziesz jej używała codziennie przed pójściem spać lub w jakimkolwiek innym momencie, kiedy akurat masz czas.

 

UWAGA – nie wszystkie wcierki mogą być aplikowane codziennie, dlatego wcześniej przeczytaj ulotkę dołączoną przez producenta i stosuj się do jego zaleceń.

 

# Nie oczyszczasz skalpu

 

Bynajmniej nie chodzi nam tylko o zwyczajne mycie włosów. Na skórze głowy, podobnie jak na twarzy, osadzają się zanieczyszczenia, resztki kosmetyków czy martwy naskórek, dlatego od czasu do czasu zafunduj jej oczyszczający peeling. Pamiętaj, bądź delikatna – nie chcesz jej podrażnić. Oczyszczona skóra powinna o wiele lepiej absorbować składniki odżywcze, które zawiera wcierka.

 

Reklama
Reklama

Polecane wideo

Kolor włosów określany miane...
Kolor włosów określany mianem "tygrysiego oka" to ostatni hit na Instagramie. Brązowe włosy w ciepłej tonacji ze złotymi refleksami określane są już jako najmodniejszy kolor nadchodzącego sezonu. To bardzo twarzowy kolor, który powinien pasować do większości typów urody. W galerii przygotowałyśmy dla ciebie moc inspiracji na zmianę koloru włosów - odważysz się?    Fot. www.instagram.com/fashionhr oraz www.instagram.com/colorbyyvonne

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama