Reklama
Reklama

Tych błędów nie popełniaj, jeśli właśnie wybierasz fryzurę na swoją studniówkę!

Tych błędów nie popełniaj, jeśli właśnie wybierasz fryzurę na swoją studniówkę! Tych błędów nie popełniaj, jeśli właśnie wybierasz fryzurę na swoją studniówkę!/fot.iStock

Magda Szymańska

02stycznia2017

Wierz nam, że to jeden z najważniejszych elementów twojego studniówkowego looku! :)

Zastanawiasz się, jaką fryzurę studniówkową powinnaś wybrać? Masz kilka pomysłów, ale nie wiesz, na co ostatecznie się zdecydować? Zobacz, jakich błędów lepiej unikać!

 

# Zrób próbną fryzurę studniówkową

 

Kusi cię, żeby zaoszczędzić i odpuścić sobie fryzurę próbną? Jeśli już kiedyś robiła ci ją ta sama osoba i byłaś zadowolona, możesz zaryzykować, ale jeśli wybrałaś inną stylizację lub zapisałaś się do innej fryzjerki/fryzjera, lepiej tego nie rób. Dlaczego? Po pierwsze próbna fryzura studniówkowa pozwoli ci zweryfikować umiejętności stylisty. Po drugie, sprawdzisz czy po prostu jest ci w niej ładnie. Po trzecie, przetestujesz jej trwałość.

 

# Fryzurę koniecznie dopasuj do sukienki na studniówkę

 

Sukienka studniówkowa i fryzura powinny razem tworzyć jedną, spójną całość. Postawiłaś na romantyczną, zwiewną kreację z elementami tiulu? Możesz wybierzesz lekkie upięcie z warkoczami lub loki? Twoja sukienka nawiązuje do stylu retro lub jest bardzo prosta i elegancka? Ciekawym pomysłem może być fryzura w stylu retro lub hollywoodzkie fale.

 

# Jaka fryzura pasuje do danego kształtu twarzy?

 

Bez względu na to, czy masz kwadratową, okrągłą lub trójkątną twarz, twoja fryzura powinna być dopasowana do jej kształtu. Przykład? Te z was, których twarz ma mocno zarysowaną szczękę, mogą zdecydować się na upięcie z kilkoma pasmami włosów wypuszczonymi przy twarzy, które ją delikatnie zatuszują.

 

# Nie zapominaj o fakturze swoich włosów

 

To jaki masz typ włosów również jest baaaardzo ważne w procesie wybierania upięcia lub stylizacji włosów na studniówkę. Dlaczego? Przypuśćmy, że jesteś właścicielką mocno kręconych, puszących się włosów i chcesz na swojej studniówce wystąpić w prostych pasmach. Musisz mieć na uwadze, że szalone tańce, wilgotność powietrza, pot oraz naturalne predyspozycje twojej czupryny mogą sprawić, że po kilku godzinach włosy zaczną się kręcić. Odwrotna sytuacja: te z was, które mają proste, odporne na stylizację włosy, także powinny się liczyć z tym, że loki mogą się rozprostować.

 

Reklama
Reklama

Polecane wideo

To prawdopodobnie jedna z najtrudni...
To prawdopodobnie jedna z najtrudniejszych, ale także najbardziej efektownych fryzur z warkoczami w roli głównej. Gorsetowe warkocze pojawiły się na wybiegu marki Lesley Hampton i natychmiast podbiły media społecznościowe. Zobacz, jak pięknie wyglądają włosy splecione w taki rodzaj fryzury! / Fot. Instagram (@lesley_hampton)

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama