Reklama
Reklama

O czym musisz pamiętać, zanim zdecydujesz się na kurację kosmetykami z kwasami, żeby nie zrobić sobie krzywdy?

O czym musisz pamiętać, zanim zdecydujesz się na kurację kosmetykami z kwasami, żeby nie zrobić sobie krzywdy? O czym musisz pamiętać, zanim zdecydujesz się na kurację kwasami, żeby nie zrobić sobie krzywdy?/fot.iStock

Magda Szymańska

01stycznia2017

Sprawdź nasze wskazówki!

Produkty z kwasami są powszechnie stosowane w kosmetyce ze względu na silnie złuszczające działanie, dzięki czemu stanowią doskonałą prewencję przeciwzmarszczkową i pozwalają spłycić te zmarszczki, które zdążyły już się pojawić na skórze. Poza tym, pomagają również w walce z trądzikiem, bliznami i przebarwieniami. To jednak mocno działające składniki, dlatego warto się trzymać pewnych zasad. Podpowiadamy jakich!

 

# Jakie stężenie kwasów w kosmetyku wybrać?

 

Na początek – jak najniższe. Jeśli zdecydowałaś się na profesjonalny zabieg, stężenie i rodzaj kwasu dobierze lekarz lub kosmetyczka. Te z was, które zamierzają stosować gotowe kosmetyki: kremy czy toniki, powinny trzymać się ściśle zaleceń producenta. Zbyt wysokie stężenie kwasu w produkcie aplikowanym na nieprzygotowaną skórę może się skończyć nieprzyjemnym i NIEBEZPIECZNYM poparzeniem.

 

# Jak często stosować kosmetyki z kwasami?

 

Odpowiedź jest prosta – zgodnie z poleceniami producenta. Musisz pamiętać, że kosmetyki z kwasami często okazują się być bombą z opóźnionym zapłonem i złuszczanie skóry zaczyna się dopiero kilka dni po pierwszym użyciu. Częstotliwość stosowania preparatów powinnaś też dopasować do indywidualnych potrzeb swojej skóry.

 

# Dlaczego nie powinnaś zapominać o kremach z filtrem?

 

Złuszczenie się wierzchniej warstwy naskórka sprawia, że odsłania się nowy, delikatny naskórek, który wymaga naszej ochrony! Krem z wysokim filtrem zabezpiecza skórę przed działaniem promieniowania słonecznego, które jest nie tylko niebezpieczne dla zdrowia, ale również może skutkować pojawieniem się głębokich plam i przebarwień. Właśnie dlatego terapię kosmetykami z kwasami warto rozpocząć jesienią, co jednak nie zwalnia nas z obowiązku nakładania kremu z filtrem.

 

# Nawilżanie, natłuszczanie i jeszcze raz nawilżanie! :)

 

Krem, który będzie nawilżał i natłuszczał twoją skórę to podstawa w trakcie stosowania produktów zawierających kwasy. Skóra w tym czasie wymaga specjalnej troski, dlatego wybieraj kremy naszpikowane substancjami czynnymi, które złagodzą podrażnienia.

 

Reklama
Reklama

Polecane wideo

Cera pełna błysku nigdy nie była ta...
Cera pełna błysku nigdy nie była tak modna, jak obecnie. Jakie kosmetyki gwarantują najlepszy efekt rozświetlenia? 5 najlepszych znajdziesz w naszej galerii!

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama