Reklama
Reklama

Znamy idealne wymiary kobiecego ciała według facetów

Znamy idealne wymiary kobiecego ciała według facetów Znamy idealne wymiary kobiecego ciała według facetów/ fot. iStock

Marysia Widawska

26września2016

P.S. Wcale nie są mikroskopijne

Też co kilka miesięcy zaczynasz nową dietę, która ma sprawić, że wreszcie będziesz mieć figurę modelki Victoria's Secret? Po dwóch tygodniach ci się nudzi i stwierdzasz, że masz dość. Później znowu widzisz na Instagramie zdjęcia supermodelek i zaczynasz szukać sposobu, żeby tak wyglądać. I tak w kółko :).

Tymczasem, okazuje, że ideał kobiecego ciała uległ zmianie. I znacznie zbliżył się do rzeczywistości. Popatrz na Kylie Jenner albo Kim Kardashian - to one wyznaczają teraz trendy, a daleko im do szczuplutkich jak niteczka dziewczyn. 

Naukowcy z Teksasu postanowili przyjrzeć się temu zagadnieniu i sprawdzić, jakie wymiary najbardziej podobają się mężczyznom. Obliczyli, że idealną figurę ma angielska modelka, Kelly Brook.

 

 

Jak do tego doszli? Otóż wzór idealnych wymiarów przedstawia się następująco: obwód talii powinien równać się 3/4 obwodu klatki piersiowej, a obwód bioder powinien być o 1/3 większy od obwodu talii (jeśli matematyka nie była twoim ulubionym przedmiotem, można się trochę pogubić). Wymiary Kelly to 99-71-94. Pamiętaj jednak, że nie chodzi o liczby, a o ich stosunek do siebie. Też szukasz centymetra? ;)

 

Zastanawiamy się tylko, kiedy naukowcy obliczą idealny wzór męskiego ciała. Masz dla nich jakąś podpowiedź? ;)

 

Zobacz także: Jak w ciągu 100 lat zmieniał się ideał kobiecego ciała?

 

 

 

 

 

 

Reklama
Reklama

Polecane wideo

Francuska ikona kina i stylu, symbo...
Francuska ikona kina i stylu, symbol seksu lat 50. i 60., Brigitte Bardot, kończy w tym roku 81 lat. Wybrałyśmy 5 modelek, które urodą do złudzenia przypominają legendarną BB. Która według ciebie ma szansę zostać numerem 1? Fot. Getty Images

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama