Reklama
Reklama

Romantyczny prezent. Jaki powinien być?

Romantyczny prezent. Jaki powinien być?
21września2016

Romantyczny prezent – czyli jaki? Żadna z list najlepszych prezentów nie została stworzona z myślą o kimś, kogoś kochasz właśnie ty.

Dlatego nie dostaniesz tu gotowej odpowiedzi, ale coś znacznie lepszego. Przepis, który zawsze działa. 

Oto trzy elementy romantycznego prezentu. Być może uda ci się wpaść na pomysł, który będzie zawierał w sobie wszystkie składniki. To byłoby absolutne mistrzostwo. Dobra wiadomość jest jednak taka, że nawet jeden z tych elementów wystarczy, żeby ktoś poczuł się kochany.

 

Romantyczny prezent, składnik 1. Element zaskakującej prostoty

 

„Lubisz Nowy Jork jesienią? Ja mam wtedy ochotę na szkolne zakupy. Gdybym znał twój adres, wysłałbym ci wiązankę nowiutkich ołówków…” – pisał Tom Hanks do Meg Ryan w komedii romantycznej „Masz wiadomość”. Niezapomniane romantyczne prezenty to wcale nie są te najbardziej wyszukane. Ukochaną osobę można wzruszyć i ucieszyć czymś, co zaskakuje właśnie swoją prostotą i nie występuje na co dzień w roli prezentu, czymś, czego nie dostają inni.

Skupianie się na tym, co jest potrzebne ukochanej osobie i czego jeszcze nie ma, to nie jest najlepszy sposób myślenia. W końcu jeśli czegoś potrzebujemy, kupujemy to sobie sami. Porzućmy więc ten trop. Poszukajmy własnej drogi do wyrażenia uczuć, poza schematem i oczywistością. Romantyczny prezent może celebrować wspólną codzienność, odwoływać się do drobnych szczegółów, których zdążyliśmy się o sobie dowiedzieć, budować intymność. Pomysłów na taki prezent nie znajdziemy w internetowych poradnikach, ale w swojej głowie i w sercu.

 

Romantyczny prezent dla dziewczyny i chłopaka, składnik 2. Element hołdu

„Ofiaruję mojej dziewczynie 
Z kwiatów Holandii utkany 
Szlafrok, w którym utonie 
Całkiem niezły posiłek, jaki 
Konsumuje lubieżnie co wieczór 
W ciepłych dekoracjach pokoju 
Przy świecach i przy koniaku 
A nad sobą mam jej loki 
Tak, tylko ona, jak jedwab…”

 

Przebój zespołu „Róże Europy ” (tekst: Piotr Klatt) dobrze oddaje ideę prezentu, który jest czymś więcej niż zwykłym podarunkiem. Jest hołdem dla ukochanej osoby, wyznaniem: „jesteś wyjątkowa”, „jesteś piękna”, „jesteś dla mnie jedyny”. Są prezenty, które mówią obdarowanym, że zasługują na wszystko, co najlepsze, bo sami są najwspanialsi na świecie. Podkreślają ich urodę, mądrość, cechy charakteru. Symbolizują ich osobowość i opisują, dlaczego ich kochamy.

 

Romantyczny prezent, składnik 3. Element wyzwania

Carrie, bohaterka „Seksu w wielkim mieście”, dostała od swojego ukochanego Mr Biga pierścionek z czarnym diamentem – kamieniem niezwykłym, uważanym za najtwardszą odmianę naturalnych diamentów. Niektóre badania wskazują, że czarne diamenty mogą być pochodzenia pozaziemskiego. Włoski jubiler Itay Malkin zaprojektował specjalnie na potrzeby filmu pierścionek z 5-karatowym diamentem, zatopionym w 18-karatowym złocie i otoczonym 80 mniejszymi diamencikami. Limitowana seria „pierścionków Carrie” wyprzedała się niedługo po premierze. Każdy z tych małych dzieł sztuki kosztował 10 tysięcy dolarów. Skromniejsze wersje pierścionka z czarnym diamentem można kupić już od około 600 zł.

 

Dlaczego w romantycznym odruchu decydujemy się na ogromne wydatki, poszukiwanie niezwykłych kamieni szlachetnych, prezentów luksusowych, trudno dostępnych, oryginalnych? W okazywaniu miłości liczy się element wyzwania i poświęcenia. Czasy mamy na wskroś nowoczesne, ale wzór rycerza, który dla swojej ukochanej staje do trudnej walki, nadal nie przestał być aktualny.

 

A celem podjęcia wyzwania wcale nie muszą być diamenty. Kiedy współczesny rycerz wstaje o czwartej rano, żeby zerwać naręcze bzu z pobliskiego lasku, zanim ona się obudzi, może mieć pewność, że ten prezent również będzie niezapomniany.

O tym, jak ważne są z pozoru nieistotne rzeczy, czytaj na vivus.pl: Prezent na pierwszą rocznicę ślubu? Wspomnienia.

Artykuł sponsorowany powstał we współpracy z vivus.pl – serwis oferujący pożyczki online

Reklama
Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama