Reklama
Reklama

9 rzeczy, które powinnaś wiedzieć o powiększaniu ust

9 rzeczy, które powinnaś wiedzieć o powiększaniu ust 9 rzeczy, które powinnaś wiedzieć o powiększaniu ust/ fot. Instagram (@kyliejenner)

Marysia Widawska

20lipca2016

Jak naprawdę wygląda zabieg?

To najpopularniejszy zabieg medycyny estetycznej, a za sprawą Kylie Jenner (a właściwie jej ust) prawdziwy hit i marzenie niejednej dziewczyny. Też śnisz o pełnych ustach? A może nienawidzisz tej mody na "glonojady"? Oto, co powinnaś wiedzieć o tym zabiegu i jego efektach:

Jak wygląda zabieg?

Cały zabieg trwa maksymalnie godzinę. Najpierw znieczula się usta, a później wstrzykuje preparat. 

Czy znieczulenie jest potrzebne?

Zdecydowanie tak. Lekarze medycyny estetycznej stosują zwykle maść znieczulającą lub (rzadziej) znieczulenie dentystyczne.

Czy zabieg jest bolesny?

Na podstawie własnego doświadczenia powiem, że tak. Naprawdę nie jest przyjemny. Samo wkłucie nie boli, bo usta są znieczulone, ale wpuszczanie kwasu hialuronowego mogłabym porównać do rażenia prądem (ale to tylko moja opinia, może ktoś inny uważa, że zabieg nic nie boli :)). Na szczęście trwa to tylko kilka sekund, więc da się wytrzymać. 

 

Zobacz także: Jakie usta u kobiet kochają faceci?

 

Jak często trzeba go powtarzać?

Zwykle, co 6-12 miesięcy. 

Jak wygląda się "tuż po"?

Tak, że z gabinetu masz ochotę od razu wskoczyć do samochodu. Najlepiej takiego z przyciemnianymi szybami. Usta są naprawdę mocno spuchnięte (w niektórych przypadkach zdarza się, że opuchlizna sięga aż do nosa).

Jak długo trwa gojenie?

Wspomniana wyżej opuchlizna i często pojawiające się siniaki utrzymują się do tygodnia. Dlatego, bezpośrednio po zabiegu dobrze jest wziąć kilka dni wolnego. Pamiętaj też, żeby nie wstrzykiwać kwasu hialuronowego tuż przed ważnym wydarzeniem (np. ślubem).

Czy gojenie przeszkadza w codziennych czynnościach?

Przez kilka dni po zabiegu możesz mieć utrudnione picie z butelki (polecam słomkę) i jedzenie twardych owoców. Usta mogą też trochę boleć. Później wszystko wraca do normy.

Czy powiększone usta muszą równać się "efektowi glonojada"?

Zdecydowanie nie. Zdziwiłabyś się, ile kobiet tak naprawdę robi ten zabieg, bo u większości wcale go nie widać. Zresztą, kwasu hialuronowego nie używa się jedynie do powiększania ust. Wiele kobiet uwydatnia w ten sposób kontur, podnosi kąciki, czy koryguje asymetrię. 

Co, jeśli efekt zabiegu cię nie zadowala?

Kwas hialuronowy całkowicie się wchłania (dlatego trzeba powtarzać zabiegi, co pewien czas), ale jeśli nie jesteś zadowolona z efektu, można go usunąć. Należy wtedy udać się na zabieg hialuronidazy, którego celem jest rozpuszczenie kwasu hialuronowego.

 

Zobacz także: Idealne usta w 5 krokach

 

 

 

 

 

Reklama

Polecane wideo

Obagi, Elastiderm Eye Treatment Gel...
Obagi, Elastiderm Eye Treatment Gel - szczególnie polecany dla osób z wrażliwą skórą. Przy aplikacji krem przyjemnie chłodzi skórę. Szybko się wchłania i doskonale nawilża (cena: 250 zł/ 15 g)

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama