Reklama
Reklama

Wprowadź nowy styl, eko 3:4

Wprowadź nowy styl, eko 3:4 Foto: ThinkStock

Jagoda Maj

31lipca2016

Chciałabyś przejść na ekopielęgnację, ale jest to trudne? Mamy dobre wiadomości, wprowadź nową złotą zasadę 3 dni eko na 4 w pełnym makijażowym rynsztunku ;)

Każda z nas co jakiś czas postanawia, że będzie zdrowo się odżywiać, uprawiać sport i używać tylko ekologicznych kosmetyków. Codzienność zwykle weryfikuje te postanowienia.

Okazuje się, że nawet pielęgnacja organiczna na pół gwizdka jest lepsza niż porzucanie jej w ogóle! Wystarczą trzy dni przerwy od zwykłej (nieekologicznej) urodowej rutyny, żeby organizm uwolnił się od szkodliwych substancji, które do niego przenikają. Przynajmniej tak podają badania opublikowane w magazynie Environmental Health Perspectives. Syntetyczne związki chemiczne dodawane do kosmetyków – ftalany, oksybenzon, triklosan – mogą zakłócać pracę systemu hormonalnego, powodując zaburzenia hormonalne, a nawet prowadząc do otyłości (!)

Zobacz też: Dlaczego warto myć twarz olejkami lub glinką.

 

Dlatego warto wypróbować nowy sposób i przejść na ekologiczny styl pielęgnacji (i życia) na 3 dni w tygodniu :) Wchodzisz w to? Na zachętę proponujemy trzy megaprzyjemne w stosowaniu naturalne produkty:

 

Na zdjęciu: Przeciwstarzeniowy, nawilżająco-odżywczy olejek do ciała Korres z linii Santorini Vine, 92 zł

 

Na zdjęciu: Peeling Śliwka na bazie cukru trzcinowego Ministerstwo Dobrego Mydła, 38 zł

Tak cudownie pachnie, że ma się ochotę je zjeść!

 

Na zdjęciu: Szampon odżywiający włókno włosa Medavita, 67 zł

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

l
Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama