Reklama
Reklama

Czego NIGDY nie powinnaś robić w samolocie? Przestrzegają lekarze!

Czego NIGDY nie powinnaś robić w samolocie? Przestrzegają lekarze! fot. iStock

Anna Mierzejewska

25lipca2018

Nawet nie wiesz, ile złego na ciebie czyha!

Choć samoloty to najbezpieczniejsze środki lokomocji, mogą mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie. Często podróże to również częste zmiany ciśnienia, a także spędzanie dużej ilości czasu wśród zarazków. Dlatego lekarze mają swoją specjalną etykietą, a właściwie listę zakazanych w samolocie czynności. 

 

Jesteście ciekawe, co się na niej znalazło?

 

1. Nie pij za dużo alkoholu

 

Chcąc uspokoić nerwy, zdarza nam się sięgnąć po alkohol. Nie myślimy wtedy, że tak naprawdę możemy uzyskać całkowicie odwrotny efekt. Alkohol powoduje niepokój, a często także mdłości, co w połączeniu z turbulencjami tworzy mieszankę wybuchową.

 

2. Unikaj także innych napojów, które prowadzą do odwodnienia

 

Takich jak kawa czy napoje gazowane. Odpowiednie nawodnienie jest bowiem niezbędne na pokładzie samolotu, aby uniknąć osłabienia, a nawet omdlenia. Ciało traci około filiżankę wody na godzinę, gdy jesteśmy w przestworzach, dlatego trzeba uzupełniać wodę, a nie dodatkowo pogarszać sytuację.

 

3. Postaraj się nie podróżować, gdy jesteś chora

 

Oczywiście, tylko jeśli masz taką możliwość. W ten sposób nie tylko ty poczujesz się gorzej, ale również rozsiejesz zarazki. Jeśli już musisz podróżować chora samolotem, załóż specjalną maskę lub szalik, zasłaniając się przed współpasażerami. 

 

4. Nie dotykaj niczego

 

Mówimy tutaj o wszelkich poręczach czy klamkach, na których znajduje się mnóstwo bakterii. Jeśli zaś nie możesz tego uniknąć, koniecznie umyj później ręce lub użyj chusteczek dezynfekujących. Warto je mieć zawsze przy sobie.

 

5. Nie noś makijażu

 

Szczególnie podczas długiego lotu. W ten sposób skutecznie zapychasz pory, nie pozwalając skórze oddychać, co w samolocie i tak jest utrudnione. Zamiast tego użyj nawilżającego płynu micelarnego, a potem kremu. Twoja skóra ci później za to podziękuje!

 

6. Nie siedź cały czas

 

W ten sposób pobudzisz cyrkulację. Dlatego postaraj się przespacerować chociaż raz w ciągu całego lotu. Albo więcej!

 

 

 

 

 

 

 

l
Reklama

Polecane wideo

1. Mężczyzna z wąsem
 
Twoją...
1. Mężczyzna z wąsem   Twoją największą wadą jest duma. Całe życie żyłaś w przekonaniu, że możesz wszystko, co oczywiście nie musi być złą cechą. Pewność siebie bardzo ułatwia życie, ale przekonanie o własnej nieomylności, już niekoniecznie. Nikt nie lubi mądralińskich osób. Poza tym, warto uczyć się przez całe życie. Tracąc ciekawość świata, trochę tracimy sens życia. 

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama