Reklama
Reklama

Powstała cukiernia, które piecze ciastka na... bóle miesiączkowe!

Powstała cukiernia, które piecze ciastka na... bóle miesiączkowe! Fot. iStock

Beata Dżumaga

05grudnia2017

I dostarczy je do domu!

Okres nie należy do szczególnych przyjemności w życiu kobiety. Wahania nastroju, problemy z cerą, a przede wszystkim – ból. Czasami tak silny, że żadne środki przeciwbólowe nie są w stanie go złagodzić. Nic więc dziwnego, że nasz organizm chce jakoś wynagrodzić sobie te trudy i odczuwamy wzmożony apetyt na wszystkie „zakazane” produkty – głównie węglowodany i słodycze.

 

Zobacz także: Dlaczego podczas miesiączki masz ochotę na fast foody i słodycze?

 

Naukowcy już nie raz udowodnili, że w trakcie okresu chętniej niż zazwyczaj sięgamy po chipsy, pizzę czy czekoladę i ciastka. Teraz powstała cukiernia, która specjalizuje się w wypiekach dedykowanych wszystkim kobietom, które cierpią z powodu okresu. Lokal Moon Cycle działa w Waszyngtonie i nie tylko piecze przepyszne czekoladowe desery, ale też dostarcza słodkości pod same drzwi potrzebujących klientek!

 

 

"Wiemy, że dziewczyny mają pod górkę kilka dni w miesiącu. Chcemy osłodzić ten czas i sprawić, że będzie mniej bolesny. Niedługo uruchamiamy więc aplikację, za pośrednictwem której będziecie w stanie złożyć zamówienie na łakocie, które odpowiadają waszym potrzebom" – czytamy na stronie internetowej Moon Cycle Bakery.

 

Co więcej, wypieki z cukierni Moon Cycle są bogate w imbir i magnez, gdyż te składniki skutecznie łagodzą ból miesiączkowy. W menu Moon Cycle znajdują się nie tylko flagowe brownie, ale też babeczki i inne słodkości.

 

„Kiedy masz okres, coś słodkiego i pysznego wspaniale poprawia samopoczucie. Zaczęliśmy się zastanawiać czy nie byłoby lepiej zaspokoić te zachcianki czymś, co jest dobre dla organizmu” - wyjaśniała Devon Loftus, pomysłodawczyni cukierni w rozmowie z portalem DailyMail.

 

 

Do założenia tego specyficznego biznesu zainspirowała ją rozmowa z przyjaciółką. Później Devon skonsultowała się z różnymi dietetykami i innymi ekspertami aby dowiedzieć się, których mikroelementów i witamin najbardziej brakuje nam, kobietom, w trakcie okresu. Przeprowadziła też rozmowy ze zwykłymi dziewczynami.

 

„Okazało się, że to, czego chcemy i potrzebujemy to bycie obdarowywanymi podczas okresu. Chcemy przekuć coś, co nie jest przyjemne w coś dobrego, coś, czego wyczekujesz, co sprawia, że czujesz się dobrze, co odżywia twoje ciało i twoją duszę” - tłumaczyła Devon.

 

Na podstawie tych wszystkich informacji Devon i jej mąż zaczęli pracować nad przepisami na wyjątkowe słodkości na kobiece dolegliwości. Niestety, na razie cukiernia Moon Cycle w Waszyngtonie to jedyny tego typu lokal na świecie – czekamy z niecierpliwością na to, aż zaczną działać globalnie!

 

„Chodzi o coś więcej niż tylko zaspokajanie zachcianek podczas okresu. Chodzi o podarowanie sobie chwili, nie odmawianie sobie niczego. Każda z nich potrzebuje chwili, w której pozwolimy sobie żeby usiąść, zrobić sobie przerwę i rozkoszować się czymś pysznym” - podsumowuje Devon.

 

 

Reklama
Reklama

Polecane wideo

Podstawowe informacje o miesiączce...
Podstawowe informacje o miesiączce na pewno nie są ci obce. Jednak nie wszystko jest takie oczywiste - być może tu znajdziesz odpowiedź na swoje pytania. / wszystkie fot. iStock

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama