Reklama
Reklama

Prawdopodobnie całe życie źle wieszałaś światełka na choince

Prawdopodobnie całe życie źle wieszałaś światełka na choince Fot. iStock

Beata Dżumaga

05grudnia2017

Ale jak to?!

Święta Bożego narodzenia już tuż-tuż, i wszystko nam o tym przypomina. Galerie handlowe już z końcem listopada pozbyły się jesiennego asortymentu, na sklepowe półki i witryny trafiły świąteczne dekoracje, a z głośników bezustannie płyną dźwięki najsłynniejszych gwiazdkowych hitów. Także media wprowadzają nas w świąteczny nastrój – głównie przy pomocy chwytających za serce reklam.

 

Zobacz także: Ta para misiów to najbardziej wzruszająca reklama świąteczna tego roku

 

Wprawdzie wciąż jesteśmy zdania, że początek grudnia to odrobinę za wcześnie na kupowanie i dekorowanie choinki, trendów nie zmienimy, i co roku ten moment przychodzi nieco prędzej. Jeżeli więc zakupiłaś już swoje wigilijne drzewko i przystroiłaś je ozdobami, niestety mamy dla ciebie złą wiadomość – najprawdopodobniej zrobiłaś to źle.

 

 

A post shared by Aladyandabrush (@kwpaint) on Dec 5, 2017 at 1:07am PST

 

„Ale jak to?!” - zapytasz? Okazuje się, że można niepoprawnie udekorować choinkę. Wszystko rozbija się o technikę zawieszania światełek, niezwykle ważnego elementu świątecznych dekoracji. Najpewniej, jak większość z nas, oplatasz choinkę światełkami poziomo i układasz je na gałęziach drzewka. Cóż, podobno to bardzo poważny błąd.

 

Przekonuje o tym projektant Francesco Bilotto, który w rozmowie z portalem HouseBeautiful.com udzielił paru profesjonalnych wskazówek co do dekorowania choinki. Jego zdaniem powinniśmy wieszać światełka z góry na dół, aby żadna lampka nie zagubiła się gdzieś wśród gęstych gałęzi drzewka.

 

 

A post shared by Chiara (@chiarab573) on Dec 4, 2017 at 4:53am PST

 

„Dzięki temu każda część twojej choinki, od gałęzi do gałęzi, będzie pięknie rozświetlona. Dodatkowa zaleta jest taka, że kiedy będziesz rozbierać choinkę i zdejmować światełka łatwiej będzie ci pozbyć się sznurów lampek z zewnętrznej części drzewka, zamiast walczyć z upartymi, prawie wyschniętymi gałęziami” - przekonuje Bilotto. Projektant radzi, aby zacząć dekorować choinkę od samego czubka.

 

A ty masz swój sposób na przystrajanie świątecznej choinki? Zastosujesz się do powyższych rad?

 

Reklama
Reklama

Polecane wideo

Film miał swoją premierę... 27 lat...
Film miał swoją premierę... 27 lat temu!   Fot. 20th Century Fox  

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama