Reklama
Reklama

Psychozabawa: spójrz na obrazek i odpowiedz, co widzisz! To oznacza, że...

Psychozabawa: spójrz na obrazek i odpowiedz, co widzisz! To oznacza, że... fot. yourtango.com

Anna Mierzejewska

11listopada2017

To, na co zwróciłaś uwagę w pierwszej kolejności, świadczy o twojej osobowości.

Istnieje mnóstwo różnych testów osobowościowych. Niektóre są przygotowywane przez naukowców, inne są nieco mniej skrupulatne, ale wciąż stanowią sposób na dostarczenie sobie rozrywki! No bo kto nie lubi rozwiązywać takich quizów?

Osobiście najbardziej lubimy quizy wizualne, wykorzystujące technikę optycznego złudzenia. To właśnie one są najlepszym dowodem na to, w jak różny sposób nasz mózg odbiera bodźce i je przetwarza. Percepcja bowiem różni się nawet gdy dwie osoby patrzą na ten sam obrazek w tym samym momencie. 

 

Dlatego to, co dostrzegasz na obrazku w pierwszej chwili, może bardzo wiele powiedzieć o tym, jak funkcjonuje twój mózg, a także jaki masz typ osobowości. 

 

Ale dość gadania, czas przejść do zabawy! Koniecznie daj nam potem znać, czy dowiedziałaś się o sobie czegoś nowego, a może pewne cechy się potwierdziły? 

 

1. Krokodyl czy łódka

 

Spójrz na obrazek powyżej. Co widzisz?

  • Jeśli widzisz krokodyla - liczy się dla ciebie ogół, a nie szczegół. Rzadko podejmujesz ryzyko i raczej nie szukasz nowych wrażeń. Masz dość praktyczną naturę. Rzeczy, które na pierwszy rzut oka nie wydają ci się istotne, po prostu nie zwracają twojej uwagi. 
  • Jeśli widzisz łódź - jesteś świetna w dostrzeganiu detali. Dla ciebie to one właśnie są najważniejsze. Jesteś bardzo kreatywna. Musisz jednak uważać. Czasami warto spojrzeć na pewne rzeczy z szerszej perspektywy. 

2. Mężczyzna, samochód, litera A

  • Jeśli widzisz samochód - oznacza to, że wolność jest dla ciebie bardzo istotna. Możliwość wyjazdu samochodem nagle gdzieś daleko to coś, co po prostu musisz czuć przez cały czas. Uwielbiasz poznawać nowych ludzi, 
  • Jeśli widzisz człowieka patrzącego przez lornetkę - masz zadatki na prawdziwego analityka. Jesteś wzrokowcem i bardzo szybko się uczysz. Powinnaś jednak zacząć również zwracać większą uwagę na detale.
  • Jeśli widzisz literę A - jeśli najmniej wyrazisty element obrazka zwraca twoją uwagę, oznacza to, że masz świetną intuicję. Nawet jeśli czegoś nie dostrzegasz, czujesz wiele rzeczy podświadomie.

I jak wrażenie po zrobieniu obu testów? Coś Cię zaskoczyło, a może wyniki zupełnie do Ciebie nie pasują? Koniecznie nam o tym opowiedz!

 

Reklama
Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama