Reklama
Reklama

Właśnie to pytanie o Harry'ego Pottera najbardziej wkurza J.K. Rowling

Właśnie to pytanie o Harry'ego Pottera najbardziej wkurza J.K. Rowling Fot. Warner Bros. Pictures

Beata Dżumaga

12września2017

Ta kwestia nie daje spać wielu fanom książek.

Wprawdzie ostatnia książka o przygodach Harry'ego Pottera ukazała się już 10 lat temu, ale fani na całym świecie wciąż żyją w magicznym świecie Hogwartu i są głodni wszelkich ciekawostek z uniwersum czarodzieja.

 

Zobacz także: Fani “Harry'ego Pottera” odkryli olbrzymią lukę w fabule! O co chodzi?

 

Sama J.K. Rowling, czyli autorka kultowej serii, co jakiś czas publikuje nowe informacje i historyjki o postaciach dobrze nam znamych w książkach. Ukazują się głównie na stronie Pottermore, gdzie fani znajdą całe mnóstwo dodatkowych materiałów o Harrym Potterze i jego przyjaciołach.

 

Nic więc dziwnego, że czytelnicy chcą poznać odpowiedzi na dręczące ich pytania, na które jeszcze nie poznali odpowiedzi. Chętnie też zadają je J.K. Rowling, która aktywnie prowadzi swoje profile w mediach społecznościowych, m.in. na Twitterze.

 

Ostatnio Rowling zdradziła, które pytanie o Harry'ego Pottera uważa za szczególnie irytujące. Autorka odniosła się do posta, w którym jeden z internautów napisał: „Wyobraź sobie, że utknęłaś z kimś w windzie. Jaki jest najgorszy sposób, w jaki może rozpocząć rozmowę?”.

 

Rowling odpowiedziała: „'Mam dla ciebie zagwozdkę. Dlaczego złapanie znicza daje 150 punktów? Drużyna, która go złapie, zawsze wygrywa... to nie ma sensu' – i tak dalej, na okrągło”.

 

via GIPHY

 

Przypominamy, że chodzi o grę w quidditcha, w której zawodnicy latają na miotłach i próbują przerzucić piłkę zwaną kaflem przez obręcze-bramki przeciwnej drużyny. Złapanie jednej znicza, czyli maleńkiej i szybkiej piłki, przez zawodnika zwanego szukającym oznacza koniec meczu, i daje drużynie dodatkowe 150 punktów.

 

W odpowiedzi na post Rowling inni fani „Harry'ego Pottera” skorzystali z okazji, by zadać autorce inne frapujące ich pytania. Niektóre z nich były wyjątkowo zabawne. Jedna z internautek napisała: „Kogo obchodzi znicz kiedy Hagrid nie ma łazienki? Czy załatwia się w Zakazanym Lesie???”.

 

Inny fan skomentował wpis autorki słowami: „Jeśli cię to pocieszy, zadręczałbym cię pytaniem o to, jak niejasna jest kwestia całkowitego czesnego w Hogwarcie”.

 

via GIPHY

 

A ty o co zapytałabyś autorkę książek „Harry'ego Pottera”? Czy jest coś, co nie daje ci spać? ;)

 

Reklama
Reklama

Polecane wideo

Myślisz, że wiesz wszystko z filmów...
Myślisz, że wiesz wszystko z filmów o Harrym Potterze?   Fot. Warner Bros. Pictures

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama