Reklama
Reklama

Najpopularniejsze miejsca na świecie według Instagram Stories!

Najpopularniejsze miejsca na świecie według Instagram Stories! fot. http://instagram.com/saopaulowalk, http://instagram.com/explore_jakarta

Aleksandra Małecka

10sierpnia2017

Zaskoczył nas numer jeden!

Aktualizacja Instagrama wprowadzająca filmiki i zdjęcia znikające po 24-godzinach została wprowadzona do aplikacji równo rok temu. Z tej okazji Instagram wypuścił listę pięciu najpopularniejszych, najczęściej tagowanych w aplikacji miejscach na świecie. Nie zdziwio nas, że na liście znalazły się takie miasta jak Sao Paulo (zajmujący drugie miejsce), Nowy Jork (miejsce trzecie), Londyn (miejsce czwarte), czy nawet Madryt (piąty). Bardziej zaskakujące było to, że na miejscu pierwszym znalazła się... Dżakarta, stolica Indonezji!

 

 

Dżakarta przeżywa obecnie rozkwit. To nie tylko miejsce zamieszkania dla blisko 8,5 miliona mieszkańców, ale również istny raj dla miłośników dobrego jedzenia i nocnego życia. Teraz, kiedy Instagram ogłosił, że Dżakarta jest nowym place-to-be, jego popularność tylko wzrośnie.

 

Do najważniejszych i najciekawszych atrakcji stolicy Indonezji należą: Muzeum Narodowe, Galeria Narodowa, meczet Masjid Istiqlal oraz okolice Starego Miasta. Dżakarta znana jest z barów umiejscowionych na dachach budynków z przepięknym widokiem na miasto. To właśnie te miejsca oznaczane są najczęściej na Instagramie!

 

 

Co ciekawe, drugie miejsce zajęło również wielkie, tętniące życiem miasto- Sao Paulo (Brazylia). Miejsce przyciąga do siebie miłośników dobrego jedzenia i koneserów sztuki. Popularnymi miejscami są tam Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Teatr Miejski.

 

Instagram jest obecnie najlepszym i często najbardziej trafnym wyznacznikiem popularnych miejsc na świecie. W końcu, z aplikacji dziennie korzysta blisko 250 miliona osób. Ich oznaczenia i geolokalizacja pozwalają stwierdzić, które miejsca na świecie są najczęściej odwiedzane. Okazuje się również, że użytkownicy Instagrama poszukują szybkich i łatwo dostępnych przeżyć- i to oferują im właśnie wielkie metropolie.

 

l
Reklama

Polecane wideo

Zobacz, kto znalazł się na pierwszy...
Zobacz, kto znalazł się na pierwszym miejscu w rankingu najseksowniejszych mężczyzn.   Fot. Getty

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama