Reklama
Reklama

Chcesz czuć się bezpiecznie w podróży? Spakuj ten niepozorny przedmiot

Chcesz czuć się bezpiecznie w podróży? Spakuj ten niepozorny przedmiot Fot. iStock

Beata Dżumaga

07sierpnia2017

To rzecz codziennego użytku, a może uratować ci życie!

Niestety w ciągu ostatnich paru lat podróżowanie stało się bardziej niebezpieczne niż kiedyś. Często słyszymy o atakach na turystów, a wiele z nich ma miejsce w hotelach czy hostelach. Ale okazuje się, że jest jeden nietypowy sposób, żeby podnieść poziom bezpieczeństwa w podróży. Wystarczy, że spakujesz do walizki jeden niepozorny przedmiot.

 

Zobacz także: Okazuje się, że nie powinnaś używać sejfu w pokoju hotelowym


Tym trikiem podzielił się David Klain, doświadczony podróżnik. W serwisie Quora.com napisał: „Możecie mi wierzyć lub nie, ale to jeden z najlepszych przedmiotów zapewniających bezpieczeństwo, jakie można mieć ze sobą, gdy się podróżuje!”.

 

Co jest tajemniczym przedmiotem, który w razie niebezpieczeństwa może uratować nam życie? Okazuje się, że chodzi o... stoper do drzwi. Tak, dobrze przeczytałaś – stoper do drzwi. Dlaczego pełni tak ważną rolę w kwestii bezpieczeństwa podczas wakacji i wyjazdów?

 

„Kiedy nocujesz w hotelu, możesz podłożyć stoper pod drzwi i zapobiec ewentualnemu włamaniu – łańcuch na drzwiach nikogo nie zatrzyma” - tłumaczy David Klain.

 

Fot. iStock

 

Ale stopery mogą przysłużyć się także w o wiele bardziej niebezpiecznych sytuacjach. „W razie ataku terrorystycznego albo strzelaniny napastnik zazwyczaj chodzi od drzwi do drzwi. Jeśli jednak napotka na drzwi, których nie może otworzyć, pominie je i pójdzie dalej” - mówi podróżnik.

 

Oczywiście nie oznacza to, że napastnik nie powróci, by podjąć kolejną, bardziej agresywną próbę sforsowania drzwi, ale – jak przekonuje David Klain – zablokowanie wejścia przy pomocy stopera „da nam czas na ucieczkę lub wezwanie pomocy”.


Co ciekawe, Klain nie jest jedyną osobą, która rekomenduje zaopatrzenie się w stoper do drzwi podczas podróżowania. Na łamach brytyjskiego magazynu „Wanderlust”, dedykowanego podróżnikom polecał go także Lloyd Figgins, lider wielu wypraw i były policjant.

 

My już jesteśmy przekonane co do tego triku. Warto zaopatrzyć się w taką blokadę, tym bardziej, że kosztuje ona od kilku do kilkunastu złotych. Kto wie, może kiedyś uratuje ci życie!

 

Zobacz także: Genialne! Powstał hotel inspirowany znanymi serialami Netflixa

 

 

 

Reklama

Polecane wideo

Zepsujesz nimi atmosferę i podniece...
Zepsujesz nimi atmosferę i podniecenie pryśnie jak bańka mydlana...

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama