Reklama
Reklama

Powstał lakier do paznokci, który uchroni przed gwałtem

Powstał lakier do paznokci, który uchroni przed gwałtem Powstał lakier do paznokci, który uchroni przed gwałtem / Fot. Getty

Ada Rusin

14listopada2016

Jak działa?

Każda z nas słyszała o pigułce gwałtu, która często dodawana jest do drinków. Jest bezbarwna, bezwonna i nie ma smaku, dlatego tak ciężko wykryć, czy ktoś ci ją wrzucił do kieliszka. Może mieć postać tabletki, proszku lub cieczy. Jak się najłatwiej uchronić? Wydaje się to proste – pilnować drinka i nie przyjmować napojów od nieznajomych. Ale nie zawsze jest to takie łatwe. Wiadomo jak jest na imprezach – głośna muzyka, chcesz potańczyć, koleżanka nie zawsze może popilnować ci drinka.

Rozwiązaniem wydaje się innowacyjna technologia wymyślona przez 4 studentów North Carolina State University. Chcieli, by ich przyjaciółki były bezpieczne, gdy wieczorem wychodzą na drinka albo potańczyć do klubu.

Zobacz także: Jak poznać, że twój drink został wzmocniony narkotykiem

 

Cały pomysł polega na tym, że lakier, którym malujemy paznokcie jest wrażliwy na rohypnol oraz ecstasy. Wystarczy nałożyć odrobinę tego co pijesz na paznokcie (albo zamoczyć palce) – jeśli w drinku znajdują się niepożądane substancje to kolor lakieru się zmieni!

Niestety, lakier nie został jeszcze wypuszczony do sprzedaży. Prawdopodobnie będzie można go kupić w 2017 roku.  

 

Reklama
Reklama

Polecane wideo

Specjalnie dla ciebie wybrałyśmy na...
Specjalnie dla ciebie wybrałyśmy najlepsze nowości na listopad. Sprawdź jakie kosmetyki warto kupić. Fot. instagram.com/michellelangerak

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze