GŁOSOWANIE

Zagłosuj na swoją kandydatkę!

top 10

Maria Czajkowska , 32 lata

„ Żyję w stylu Cosmo – odważnie i widząc piękno wokół, ale nie zapominając o ludziach, którzy tego piękna czasami nie dostrzegają ”

Policjantka Wydziału Prewencji Zespołu ds. Nieletnich i Patologii także po godzinach aktywnie działa na rzecz poprawienia sytuacji rodzin dotkniętych przemocą. Dodatkowo zajmuje się terapią dzieci z autyzmem i uczy innych, jak skutecznie przeprowadzić zajęcia dla dzieci z deficytami rozwoju (prowadzi wykłady na czterech kierunkach studiów w filii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy). Natomiast doświadczenie zebrane w policji wykorzystuje do szerzenia świadomości na temat tolerancji wobec osób o innej narodowości, odmiennym kolorze skóry czy bezdomnych. Jej autorski program „Taki jak ja – więcej tolerancji to mniej agresji” poznali już uczniowie 24 szkół podstawowych. Lokalnej społeczności Maria daje się też poznać jako osoba zaangażowana w akcjach dotyczących obrony praw kobiet oraz poszanowania osób starszych. Zawsze stawia na pokojowe rozwiązywanie konfliktów.

Głosowanie zamknięte970

Wioletta Choma , 43 lata

„ „Motywuję inne kobiety do ćwiczeń, zdrowego odżywiania, do życia na pełnej petardzie” ”

Lata pracy w korporacjach nauczyły ją twardo stąpać po ziemi i nie poddawać się w dążeniu do celu. Karierę na własną rękę rozpoczęła w najtrudniejszym dla siebie momencie, gdy okazało się, że ma raka piersi. Ale dała radę. I w walce z rakiem, i z prowadzeniem firmy. Zaczęła też trenować crossfit i uprawiać kolarstwo górskie. Teraz jako trener mentalny i coach wspiera innych, szczególnie osoby z oddziałów onkologicznych. Ponadto pracuje ze sportowcami – dla nich trening mentalny często stanowi ok. 70 proc. przygotowań do zawodów. Skutecznie przekonuje kobiety, że ważne jest, by być silną i zdeterminowaną, nie poddawać się w trudnych momentach, że każda z nas może mieć w życiu tyle, na ile się odważy.

Głosowanie zamknięte81

Anika Godel-Chełmecka , 29 lat

„ Jestem odważna, żyję na własnych warunkach i zachwycam się ludźmi ”

Zaczęła trenować taekwondo olimpijskie w wieku 21 lat, czyli o 10 lat za późno w stosunku do swoich późniejszych przeciwniczek. Już po kilku miesiącach zaczęła wygrywać... W 2017 roku wywalczyła tytuł wicemistrzyni Europy, wielokrotnie sięgnęła po tytuł mistrzyni Polski i po medale pucharów świata. Żyjąc w rytm wyjazdów i pomiędzy różnymi miastami, nauczyła się spełniać jednocześnie kilka ról – nie jest łatwo być zaangażowanym zawodnikiem wyczynowego sportu, dbającą o dom żoną, i jeszcze córką, siostrą czy przyjaciółką. Daje jednak przykład kobietom, że można w życiu pogodzić wszystko, co się kocha. Motywuje je do działania i wspiera.

Głosowanie zamknięte144

Daria Dorato , 29 lat

„ Działam, spełniam marzenia. Staram się walczyć o swoją przyszłość i o sukces ”

Kiedyś przeżyła poważny wypadek. Nie dawano jej wielu szans, na to że kiedykolwiek wstanie z wózka inwalidzkiego. A jednak po długim okresie walki o zdrowie udało się jej powrócić do pełnej aktywności zawodowej. Dzisiaj jest aktorką, dumną roli Julii Zakrzewskiej w serialu „Gliniarze”. Dodatkowo studiuje filologię angielską i architekturę, śpiewa i komponuje. Mimo wielu nawracających problemów ze zdrowiem realizuje swoje plany i śmiało snuje marzenia. Niedługo można będzie zobaczyć ją w serialu „Ukryta prawda”, a także na scenie krakowskiego teatru „King’s Players Theater” w jednej z żeńskich ról w komedii Szekspira. Prywatnie jest ciocią trzyletniej Oliwki – pomaga swojej siostrze wychowywać córkę.

Głosowanie zamknięte54

Aleksandra Zawistowska , 27 lat

„ Zawsze lepiej żałować tego, co się zrobiło, niż tego, czego się nie zrobiło ”

Ma to szczęście, że jej praca jest również jej największą pasją. Architektka, projektantka i graficzka projektuje przeróżne rzeczy – od sitodruków przez meble po tworzenie planów urbanistycznych. Kiedy tylko może, przemierza świat, często z plecakiem. Promuje ekoturystykę – właśnie wróciła z Ugandy, gdzie odwiedziła Park Narodowy „Mgahinga Gorilla”, który jest domem dla ponad połowy światowej populacji zagrożonego goryla górksiego. Poznawanie nowych miejsc i kultur jest dla niej bardzo ważne, ale przede wszystkim zawsze zwraca uwagę na społeczny i polityczny kontekst swoich działań, stara się podróżować w stu procentach świadomie i w miarę możliwości szerzyć wiedzę na temat turystyki przyjaznej dla planety. Od kilkunastu lat jeździ freestyle’owo na snowboardzie i deskorolce. Z tym sportem jest również związana jej działalność społeczna – jako członkini Stowarzyszenia Szaber Bowl, które jest inicjatywą oddolną, pracuje razem z Urzędem Miasta Warszawy nad budową nowego miejsca do jazdy na deskorolce. Na Politechnice Warszawskiej właśnie kończy studia ze specjalizacją architektura parametryczna (projektowanie za pomocą algorytmów matematycznych) i nowe technologie. Dzięki Aleksandrze puste przestrzenie w mieście zmieniają się w takie, o jakich marzymy.

Głosowanie zamknięte314

Dagmara Szolc , 36 lat

„ Jeśli się w coś wierzy i bardzo tego chce, nie ma rzeczy niemożliwych ”

Od dziecka fascynowały ją dziedziny beauty i zdrowie. O możliwość wykazania się w branży urodowej walczyła jak lwica. Pięć lat temu zaczęła robić to, co zawsze chciała – została stylistką paznokci (swoją jednoosobową działalność prowadzi pod nazwą Daga Szolc). Paraliżował ją strach przed niepowodzeniem, ale wygrały z nim zdrowy upór, determinacja i pragnienie spełnienia marzeń. Była po rozwodzie i nie było jej łatwo... Daga uwielbia pracować z kobietami, wspierać je w rozwijaniu ich piękna i pewności siebie. Przez cały czas nie opuszcza jej odwaga do podejmowania ryzyka. Teraz już pracuje jako instruktor w jednej z największych szkół kosmetycznych w Polsce. Jej drugą pasją jest bieganie. W ramach projektu „Great Sicilian Escape” obiegła Sycylię, ustanawiając rekord Polski. Z wyprawy biegowej nagrała film, który był wyświetlany na Festiwalu Filmów Sportowych w Palermo. Wcześniej wysłała ponad 1500 maili do firm, które mogłyby pomóc sfinansować akcję. Na bieg wybrała październik, bo to miesiąc walki z rakiem piersi, a Daga pracuje też jako wolontariuszka na rzecz Amazonek z Centrum Onkologii na Ursynowie.

Głosowanie zamknięte308

Magdalena Rogacka , 35 lat

„ Chcę zmieniać świat na lepsze i zawsze jestem gotowa na nowe doświadczenia ”

Jest przykładem kobiety, która zmieniła swoje życie o 180 stopni. W wieku 30 lat rzuciła pracę i przeprowadziła się z małego miasta do Warszawy. Przeszła długą drogę, aby być w tym miejscu, w którym jest teraz – karierę zaczynała jako polonistka, a dziś ma swój start-up technologiczny (stosuje sztuczną inteligencję do poprawiania miejsc pracy w Polsce). Rzecz jasna, nic nie przyszło samo. Obecny sukces poprzedził udział w wielu kursach, na których zdobywała kolejne kompetencje i nauczyła się zarządzać firmą. Teraz pisze doktorat o kompetencjach przyszłości. Jako coach wspiera inne przedsiębiorcze kobiety w osiąganiu ich celów zawodowych i osobistych. Sama jest osobą bardzo silną i pozytywnie nastawioną do życia. Kieruje się zasadą: jeśli życie daje ci cytryny, zrób z nich lemoniadę!

Głosowanie zamknięte913

Sonia Pałęga , 26 lat

„ Biznes i kreatywność idą w parze. To one pozwalają mi spełniać filmowe marzenia ”

Absolwentka Łódzkiej Szkoły Filmowej od początku studiów wykazuje talent nie tylko w dziedzinach reżyserii i produkcji filmowej – tym zawodowo z powodzeniem zajmuje się od 4 lat. Opanowała również sztukę marketingu audiowizualnego, co już podczas studiów pozwalało jej samodzielnie się utrzymywać (właśnie zdobywa stopień MBA). W portfolio ma m.in. stworzenie teledysków do utworów zespołu Xxanaxx. Jej film dyplomowy „Córy wody” premierę miał na Festiwalu Filmowym w Cannes (w sekcji Short Film Corner). Robi wszystko, by otworzyć w swojej branży drzwi innym kobietom, udowodnić, że kobieta może świetnie wyreżyserować rockowy teledysk i reklamę samochodu, czy... trailer książki. Obecnie pracuje nad stworzeniem filmu dokumentalnego o kobietach – Polkach, które w historii naszego kraju zapisały niejedną, istotną kartę. Jest członkiem zarządu firmy mediowej, w której stosunek płci wynosi 50/50. Pierwsza jest gotowa do działania, gdy tylko pojawia się wyzwanie.

Głosowanie zamknięte202

Marta Płusa , 31 lat

„ Ciągle słyszę, że kobiety nie powinny pisać tak, jak ja piszę ”

Gdy miała cztery lata, postanowiła, że zostanie pisarką i konsekwentnie trzyma się swojego planu. Mimo, że wiele osób stara się ją zniechęcić. Ludzie powtarzają jej, że lepiej zabrałaby się za tworzenie książek o miłości, że mogłaby pisać subtelniej... W 2015 roku wydała swoją pierwszą książkę: „Seks i inne choroby cywilizacyjne”, na podstawie której powstała sztuka teatralna. Marta nigdy nie rezygnuje z siebie. Ostatnio przeprowadziła się do Niemiec, zostawiając w Polsce bliskich, i radzi sobie bez niczyjej pomocy. Ponieważ zawsze robi to, czego się boi: ma lęk wysokości, więc skacze ze spadochronem. Na swoim blogu „Żadna kolejna miłostka” pisze, że mimo różnych lęków, my, kobiety, powinnyśmy być odważne, i że mamy prawo być różnorodne. Gdy jesteśmy niestandardowe, to też jest część naszego wewnętrznego piękna

Głosowanie zamknięte1994