Jak dobrać i zakładać rajstopy, aby ich nie zniszczyć?

Jak dobrać i zakładać rajstopy, aby ich nie zniszczyć? fot. www.instagram.com/gattaofficial/

Te kilka reguł pozwoli wam dłużej cieszyć się ulubionymi rajstopami.

Ile razy zdarzyło się wam założyć rajstopy tylko po to, żeby od razu zobaczyć na nich oczko? Sprawdźcie poniższy poradnik, aby uniknąć podobnych kłopotów. Wystarczy zastosować kilka prostych zasad.

Jak dobrać rozmiar rajstop?

Podstawową wskazówką zawsze jest dobór nieco większych rajstop - nie będziemy ich wtedy nadmiernie naciągać przy zakładaniu. Nie mogą być także one zbyt duże, aby nie marszczyły się wokół nogi. Producenci podają tabele, w których, korzystając ze swojego wzrostu i wagi, sprawdzić można jaki powinno się kupić rozmiar. W zależności od modelu kupujemy rozmiar dobrany według tabeli – będzie on albo zgodny z rozmiarówką noszoną na co dzień, albo o jeden większy, co jest zupełnie normalne i nie oznacza, że nasze wymiary się zmieniły. Kiedy już raz znajdziemy odpowiedni rozmiar danego producenta, z dużym prawdopodobieństwem będziemy mogły już kupować jego produkty bez sprawdzania tabeli.

Dobierz rajstopy do sylwetki

Dodatkową, warto wspomnienia wskazówką jest wybór wzorów i kolorów podkreślających to, co w sylwetce warte jest podkreślenia. Sam wzór nie ma oczywiście wpływu na sposób późniejszego zakładania rajstop, jednak należy na niego zwrócić uwagę, aby odpowiednio "ułożył się" na nodze. Panie o szczupłej sylwetce mogą wybierać we wszelkich wzorach i kolorach, chociaż warto pamiętać, że czarny wyszczupla, co może dać niekorzystny efekt przy bardzo chudych nogach. Panie, które wybierają większe rozmiary, najlepiej będą prezentować się w rajstopach o jednolitym kolorze, lub we wzory podłużne, które wyszczuplą i wydłużą optycznie nogi. Warto pamiętać o tym, że rajstopy mogą znakomicie ożywić proste stylizacje. Na przykład mała czarna zestawiona z rajstopami w modne ostatnio groszki nabierze bardziej dziewczęcego, lekkiego charakteru.

 

fot. materiały prasowe

Jak zakładać rajstopy, żeby ich nie uszkodzić?

Powstawanie oczek podczas zakładania rajstop zdarza się, jeśli nie robimy tego prawidłowo. Jak więc to zrobić, żeby nie uszkodzić rajstop? Kiedy już dobrany zostanie odpowiedni rozmiar, jesteśmy w pół drogi do sukcesu. Największym „wrogiem” rajstop jest pośpiech. Zakładając je w ostatniej chwili, tak, byle zrobić to szybciej, narażamy się na ryzyko ich podarcia. Warto mieć na uwadze, że oczko zrobić można nie tylko długim paznokciem, ale również biżuterią – zakładając rajstopy ściągnijmy wszelkie pierścionki i bransoletki. Jeśli nasz manicure wykończony jest aplikacjami, uważajmy. Kryształki i naklejki mogą zaciągnąć rajstopy. Podobny efekt może spowodować nawet... przesuszony naskórek. Zanim założymy rajstopy warto wykorzystać balsam do ciała i posmarować nim ręce, ale i nogi. Z zakładaniem poczekajmy do wchłonięcia kosmetyku. Jeśli na nodze mamy przyklejony plaster, starajmy się nie przesuwać rajstop po ich powierzchni, ale delikatnie je unieść.

fot. materiały prasowe

Istotne znaczenie ma również sama technika zakładania. Przede wszystkim, wkładamy je zwinięte, stopniowo rozwijając je wzdłuż nogi. Jeśli rajstopy mają wzory, zwracamy uwagę, aby były one umiejscowione w odpowiednim miejscu – na przykład prążki podłużne przestaną spełniać swoją funkcję, jeżeli wzorek nie będzie idealnie ułożony. Istotnym momentem jest naciągnięcie rajstop na pośladki – wtedy również delikatnie je rozwijamy, nie ciągnąc za brzeg do góry.

Przechowywanie rajstop

Istotne jest także odpowiednie przechowywanie rajstop, jak również ich pranie. Najlepiej jest nie zwijać ich w kulkę, ale składać podobnie jak spodnie. Można też zawinąć je w rolkę i kupić specjalne separatory. Innym sposobem jest wykorzystanie wieszaków i powieszenie ich złożonych na pół – uważajmy jednak na drewniane wieszaki, które z łatwością mogą zaciągnąć rajstopy. Także pranie może je uszkodzić – najlepiej robić to w rękach. Jeśli decydujemy się na użycie pralki, warto skorzystać z woreczków na bieliznę, delikatnego programu oraz delikatnych detergentów.

Bardzo duży wybór różnego rodzaju rajstop dostępny jest na stronie: https://www.gatta.pl/pl/rajstopy/rajstopy/. Warto zapoznać się z ofertą i znaleźć coś idealnego dla siebie. Gatta proponuje rajstopy w różnych kolorach, wzorach, a także o różnych grubościach. Z łatwością znajdziecie coś na co dzień, do pracy, a także modele, które wykorzystacie w bardziej imprezowych, zarówno tych klasycznych jak i szalonych stylizacjach.

fot. materiały prasowe

Na stronie znajduje się także tabel a rozmiarów, która pozwoli wam wybrać idealne rajstopy i kupić je w sklepie online.

 

Materiał partnera

 


Polecamy również

Skomentuj