Reklama
Reklama

Mnóstwo stylizacji i tylko kilka ubrań? Zobacz, jak robią to minimalistki!

Mnóstwo stylizacji i tylko kilka ubrań? Zobacz, jak robią to minimalistki! fot. materiały prasowe

Wbrew pozorom to nie jest takie trudne!

Aż 60% z nas co najmniej raz w tygodniu staje przed swoją szafą i stwierdza, że nie ma się w co ubrać! Ciebie również to dotyczy? Mamy prosty patent na to, by nie tylko zawsze mieć pomysł na stylizację, ale też przy okazji pomóc naturze. Podejmij z nami wyzwanie minimalistki!

Co kryje Twoja szafa?

Dla żadnej z nas nie jest tajemnicą, że kobiece szafy to z reguły skarbnice rzeczy mniej i bardziej potrzebnych. Bardzo często trzymamy w garderobach nie tylko ukochane swetry czy idealnie leżące dżinsy, ale też takie ubrania, jak:

  • za ciasne spodnie, w które mieściłyśmy się X lat temu,
  • bluzki, które już dawno wyszły z mody,
  • a nawet sukienki z metkami, kupione z myślą o konkretnej imprezie i nigdy nienoszone.

Nic więc dziwnego, że wśród tak wielu różnych rzeczy trudno znaleźć pomysł na stylizację. O tym, że bałagan w szafie wynikający z nadmiaru ubrań i dodatków może znacznie utrudnić życie, przekonała się chyba każda kobieta. Jednoznacznie pokazały to wyniki ciekawych badań przeprowadzonych przez markę Domodi, w których użytkowniczki odpowiedziały między innymi na takie pytania, jak: czy w Twojej szafie znajdują się rzeczy, których nigdy nie nosiłaś, czy: jak często zdarza ci się otworzyć szafę i stwierdzić „Nie mam się w co ubrać.”? Jeśli te dylematy dotyczą też ciebie, mamy sprytne rozwiązanie, które pomoże ci zaoszczędzić sporo czasu i energii, a w przyszłości również pieniędzy!

 

Mniej znaczy więcej. Naprawdę!

Mimo że większości z nas wyda się to naprawdę nieprawdopodobne, im mniej rzeczy w szafie, tym lepiej. Ograniczając sobie wybór elementów garderoby, z których możesz stworzyć stylizację, sprawiasz, że o wiele łatwiej skompletować look – zarówno na co dzień, jak i na wieczór. Są tylko dwa warunki:

  1. Ubrania, które posiadasz w szafie to twoje ulubione ubrania, w których czujesz się znakomicie.
  2. Wszystkie elementy Twojej garderoby do siebie pasują.

Właśnie na tym polega idea Capsule Wardrobe, czyli kapsułowej szafy, która z dnia na dzień zyskuje coraz więcej zwolenniczek. Nic dziwnego, bo z dosłownie kilku ubrań jesteśmy w stanie stworzyć mnóstwo udanych stylizacji. A dobre samopoczucie, w tym co mamy na sobie zazwyczaj przekłada się na dobry wygląd i nie chodzi tu wcale o noszenie dresu czy jeansów i białego podkoszulka przez 7 dni w tygodniu. Jak to zrobić?

Minimalizm w szafie – podejmij wyzwanie!

Nie czujesz się przekonana? Zrób eksperyment! Wybierz ze swojej szafy 10-15 ubrań i dodatków, które lubisz najbardziej i które do siebie pasują. Następnie skompletuj z nich kilka ciekawych stylizacji na cały tydzień, biorąc pod uwagę pogodę, okoliczności czy swój plan dnia. Przekonasz się, że możliwych kombinacji jest więcej, niż mogłoby się wydawać – czysta matematyka! To rozwiązanie pozwoli ci zaoszczędzić sobie sporo stresu przed ważną imprezą czy przed wyjściem do pracy. A może stanie się Twoją rutyną? Warto spróbować, by przekonać się, że minimalizm w szafie wcale nie musi oznaczać nudnych stylizacji pozbawionych wyrazu, a zabawa modą staje się łatwiejsza, gdy wybieramy rzeczy, w których naprawdę świetnie się czujemy i równie dobrze wyglądamy!

 

Materiał partnera

 

l
Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama