Reklama
Reklama

Meble zawsze „pod ręką”, czyli stoliki kawowe, stołki i pomocniki

Meble zawsze „pod ręką”, czyli stoliki kawowe, stołki i pomocniki
22czerwca2017

Stoliki kawowe oraz pełniące podobną rolę stołki i pomocniki to meble, bez których trudno wyobrazić sobie w pełni wyposażony salon. Dziś przedstawiamy najpiękniejsze propozycje, dzięki którym wnętrze stanie się jeszcze bardziej komfortowe, a przy tym także i klimatyczne.

Salon to miejsce, w którym przebywa się najczęściej, a to tylko jeden z powodów, dla których musi być wygodnie i ciekawie urządzony. Pomysłów na aranżację tej przestrzeni jest wiele – jedni stawiają na minimalizm, inny na modernistyczny przepych, a jeszcze inni – wybierają rozwiązania kompromisowe. Niezależnie od wyboru, są meble, które pojawiają się w każdym salonie. To oczywiście stoliki kawowe lub odpowiadające im stołki oraz pomocniki.

Jak dobrać stolik kawowy do wnętrza?

Wybierając stolik kawowy należy wziąć pod uwagę wielkość salonu oraz styl, w jakim jest urządzony. Bardzo ważny jest również kształt oraz ewentualne funkcje dodatkowe wypoczynku - narożnika, sofy czy foteli, przy których mebel zostaje umieszczony - radzi Marta Machowicz z salonu meblowego Mebest.

I tak, w przypadku narożnika w kształcie litery „L” najlepiej sprawdzi się prostokątny lub kwadratowy stolik kawowy. Jeżeli mebel mają otaczać sofy lub fotele, równie interesującym rozwiązaniem może być taki o okrągłym blacie. We wnętrzach minimalistycznych najlepiej zaprezentują się wizualnie lekkie formy wykonane ze szkła hartowanego, z kolei w salonach klasycznych i stylizowanych – stoliki wykonane z litego drewna.

 

Blat stolika kawowego może mieć różną formę, np. prostokątną, kwadratową czy okrągłą

Fot. Salon meblowy Mebest

 

Meble do salonu na nóżkach czy bez? To bardzo kluczowe pytanie, ponieważ obok kształtu i materiału wykończeniowego, styl stolika definiują nóżki. Mogą stanowić jedną całość z blatem, będąc wykonane ze szkła czy drewna, jak i odróżniać się od całości. Szczególnie pięknie prezentują się stoliki kawowe na nóżkach stylizowanych, np. z elementami starych okuć, industrialnymi elementami poprzemysłowymi czy też na minimalistycznych stelażach o ciekawej, geometrycznej konstrukcji wykonanej z różnego rodzaju stali.

 

Styl stolika kawowego definiuje blat oraz nóżki, które mogą przybierać rozmaite formy

Fot. Salon meblowy Mebest

 

Choć design jest ważny, trzeba też zwrócić uwagę na praktyczność. Stolik kawowy nie powinien być zbyt wysoki, aby korzystanie z niego było wygodne – optymalna wysokość to 40-55 cm. Dodatkowo, jeżeli ma stać przy rozkładanej kanapie, dobrze gdy nie będzie zbyt ciężki, umożliwiając swobodne przestawianie.

Stołki i pomocniki – idealny pomysł do małego wnętrza!

Stołki i pomocniki z powodzeniem wypełnią salon, uatrakcyjniając to wnętrze, jak i zastąpią stolik kawowy, jeżeli wielkość pomieszczenia nie pozwala na umieszczenie w nim zbyt dużych mebli. Poza tym będą korespondować tak samo z nowoczesnym wnętrzem, jak i klasycznym.

 

Stołek może zastąpić stolik kawowy lub być jego uzupełnieniem

Fot. Salon meblowy Mebest

 

Standardowo stołki i pomocniki to meble o niewielkich blatach, o wysokości zbliżonej do stolików kawowych. Dostępne są w różnych stylach i wymiarach, dzięki czemu można je dobrać praktycznie do każdego wnętrza – tłumaczy Marta Machowicz.

 

Pomocnik może pełnić rolę siedziska lub podręcznego stolika z funkcją przechowywania

Fot. Salon meblowy Mebest

 

Każdy mebel, tak samo stolik kawowy, stołek, pomocnik, witryna, komoda czy inne – stanowią elementy definiujące wystrój naszego domu. Wokół nich toczy się nasze życie i codzienne, zwyczajne czynności. Tym ważniejsze jest, aby wszystko to, co znajdzie się w domu było ze sobą spójne, zapewniając harmonijny, niczym niezakłócony odbiór.

 

materiał partnera

Reklama
Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama