Reklama
Reklama

Jak spędzić wspaniały urlop z ukochanym?

Jak spędzić wspaniały urlop z ukochanym? Jak spędzić wspaniały urlop z ukochanym?/ fot. "Raj dla par" (Universal Pictures)

Marysia Widawska

26kwietnia2016

Wspólne wyjazdy bywają niebezpieczne...

Lwy, skorpiony, zimne prądy oceaniczne... żartujemy. Nie o takie niebezpieczeństwa nam chodzi. Raczej o to, że sytuacja 24h/na dobę z jednym człowiekiem, nawet najukochańszym (a zwłaszcza najukochańszym) może się skończyć dramatycznie: kłótnią, kryzysem, wyczerpaniem nerwowym. Dlaczego?

Po pierwsze dlatego, że dużo po takim urlopie oczekujecie, a im większe oczekiwania, tym trudniej je spełnić. Po drugie, dlatego (o czym już wspominałyśmy) że spędzanie całej doby w swoim towarzystwie jest dla wielu partnerów nietypową (i trudną) sytuacją. Podrzucamy więc apteczkę pierwszej pomocy. Żeby żadne z was nie zostało zranione w czasie wspólnego urlopu. Ani przez lwa, ani przez skorpiona, ani... przez najbardziej ukochaną osobę.

1. Zaplanujcie jakieś działania

Mężczyźni nawiązują więź poprzez wspólne aktywności: sport, zwiedzania, naukę języka obcego. Wybierzcie takie wakacje, w czasie których będziecie robić coś, co was oboje kręci. A najlepiej coś, co jest dla was nowe: wspólne zdobywanie doświadczeń również wzmacnia więź, bo podnosi poziom hormonów odpowiedzialnych za poczucie szczęścia i bliskości (endorfiny, oksytocyny i ich bliscy krewni...). Jeśli dodatkowo ta czynność jest choć trochę niebezpieczna ­ jak nurkowanie czy wspinaczka­ podnosi też poziom adrenaliny. To też miłe, bo, zdaniem naukowców, osoby, które przeżyły razem jakieś niebezpieczeństwo, czują większą bliskość ze sobą.

2. Pozwólcie sobie na chill­out osobno

Ustalcie, że będzie taki moment w ciągu dnia czy w czasie wyjazdu, kiedy każde z was będzie miało okazję pobyć samo. Może ty wybierzesz się na zakupy na targ. Może on na lekcje windsurfingu? Albo po prostu idźcie na spacer i na najbliższym rozwidleniu wybierzcie inne drogi.

 

Zobacz także: Cała szafa w walizce, czyli niełatwa sztuka pakowania

 

3. Porozmawiajcie o tym, czego nie lubicie

Pewnie jest taka jedna rzecz (co najmniej) w partnerze, która was wkurza. Jakiś irytujący zwyczaj. On na przykład śpiewa pod prysznicem. Albo ty co dwa wieczory nakładasz sobie maseczkę, w której (jego zdaniem) wyglądasz jak zombie. Umówcie się, że w czasie tego wyjazdu, oboje (!) rezygnujecie z tej czynności. Mała rzecz, mały koszt, a naprawdę robi różnicę.

No i... miłego wyjazdu.

 

Zobacz także: 7 drobiazgów, które oznaczają, że on naprawdę cię kocha

 

l
Reklama

Polecane wideo

Idealna sukienka na wiosnę 2016? W...
Idealna sukienka na wiosnę 2016? W tym sezonie króluje romantyzm! Sięgamy więc po sukienki wykonane ze zwiewnych materiałów, z dodatkiem koronek, najlepiej w jasnych kolorach. 10 najpiękniejszych z nowych kolekcji znajdziesz w naszej galerii. Wybierz coś dla siebie!

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama