Reklama
Reklama

Zmiany klimatu wpływają na nasz popęd seksualny!

Zmiany klimatu wpływają na nasz popęd seksualny! Upały znacząco obniżają libido/ fot. Thinkstock

Kasia Lackowska

06listopada2015

9 miesięcy po upałach rodzi się znacznie mniej dzieci!

Zmiany klimatu topią lodowce, zabijają przyrodę, wysuszają morza i powodują kataklizmy pogodowe. Niestety wpływają także na libido.
Trzej ekonomiści niedawno przeanalizowali ostatnie dane na temat płodności i temperatury danych w Stanach Zjednoczonych z ostatnich 80 lt, i stwierdzili, że liczba urodzeń spada znacznie po ośmiu do 10 miesięcy po dniu, kiedy temperatura wynosiła powyżej 27 stopni Celsjusza, donosi Bloomberg. Według naukowców z Uniwersytetuu Tulane, Uniwersytetu Kalifornii, Santa Barbary i Uniwersytetu Środkowej Florydy
upał zmniejsza nasz popęd seksualny.
National Bureau of Economic Research opublikowało właśnie badania "Może w przyszłym miesiącu? Zmiany temperatury, zmiany klimatu, oraz dynamiczna korekta wskaźnika urodzeń."
"Ekstremalne temperatury mogą mieć wpływ na częstotliwość współżycia", twierdzą naukowcy. "To może mieć wpływ na poziom hormonów i popęd seksualny. Alternatywnie, wysokie temperatury mogą niekorzystnie wpływać na zdrowie reprodukcyjne, jakość nasienia lub owulację."

Ludzie mają tendencję do nadrabiania seksu, kiedy temperatury spadną, jednak nie wpływa to na wzrost liczny urodzeń.
"Spadek liczby urodzeń jest bardzo poważnym problemem" mówi Alan Barreca, jeden z naukowców biorących udział badaniu.
Zgodnie z ich sugestiami warto zainwestować w klimatyzację: "Na podstawie naszej analizy historycznych zmian w stosunkach temperatury do płodność, możemy stwierdzić, że klimatyzacja może być wykorzystana do zatrzymania procesu spadku liczny urodzeń", napisali.

 

źródło: cosmopolitan.com

l
Reklama

Polecane wideo

Takich zdjęć nie widziałaś na pewno...
Takich zdjęć nie widziałaś na pewno!

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama