Reklama
Reklama

Polacy lubią BDSM?

Polacy lubią BDSM? Polacy lubią BDSM?/ fot. "50 twarzy Greya" (Focus Features)

Marysia Widawska

12października2015

Czy może jednak waniliowy seks?

BDSM nie jest odkryciem "50 twarzy Greya", ale to właśnie ta książka sprawiła, że zaczęto głośno mówić o ostrym seksie, klapsach, krępowaniu i dominacji.

Raczej niewiele osób mówi głośno o swoich upodobaniach seksualnych, ale nie zmienia to faktu, że Polacy sami siebie uważają za pruderyjny narów. Czy słusznie?

 

Zobacz także: Najlepsze sposoby na urozmaicenie gry wstępnej


W ostatnich badaniach okazało się, że aż 46 procent Polaków miało do czynienia z ostrzejszymi zabawami w łóżku. Nie znaczy to jednak, że wszyscy kochamy seks w wersji hard, bardzo często chodzi po prostu o przywiązywanie się do łóżka czy używanie kajdanek.

- Ludzie młodzi częściej eksperymentują w życiu seksualnym. W wieku 20-30 lat nadal kształtuje się w pewnym sensie nasza tożsamość, nadal mamy potrzebę eksplorowania preferencji seksualnych. Z wiekiem nabieramy często przekonania, że coś »nie wypada« albo że na coś jest już za późno - mówi  Aleksandra Jodko, seksuolog z SWPS.

 

Zobacz także: 9 niezawodnych sposobów na niesamowity seks

 

Nie wiadomo, czy to fenomen Greya sprawił, że zaczęliśmy bardziej eksperymentować czy robiliśmy to od zawsze. Jedno jest pewne: cokolwiek kręci ciebie i twojego partnera (i nie jest to nic zabronionego prawnie), warto to robić :).

 

Reklama
Reklama

Polecane wideo

W przeszłości kobiety, które lubiły...
W przeszłości kobiety, które lubiły seks oralny uznawane były za perwersyjne i grzeszne. Upodobanie do tego rodzaju seksu miało być oznaką chorób psychicznych. Tylko mężczyźni mogli czerpać przyjemność z seksu oralnego. źródło: ciakwostkihistoryczne.pl

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze