Reklama
Reklama

Recepta na kryzys w związku

Recepta na kryzys w związku Recepta na kryzys w związku//fot. kadr z filmu "Kobiety pragną bardziej"

Justyna Sałkowska

14września2015

Dowiedz się jak przetrwać gorsze chwile w waszym związku! :)

Czasem nawet w najlepszych związkach zdarzają się kryzysy. Nadal się kochacie i chcecie sobie jakoś poradzić z tym trudnym czasem? Mamy dla was kilka propozycji, które na pewno pomogą uzdrowić wasz związek.

 

Szczerość w związku

 

Przede wszystkim, nie ignorujcie i nie ukrywajcie swoich problemów. Mamy dla was złą wiadomość – zamiatanie pod dywan nic nie da. Szczera rozmowa, przedstawienie swoich oczekiwań i potrzeb to podstawa każdej zdrowej relacji. Denerwuje cię to, że on po pracy ciągle gra w gry komputerowe zamiast pomóc ci w sprzątaniu? Powiedz mu to. A może twój facet twierdzi, że ciągle się czepiasz bez powodu? Zastanów się nad jego słowami. Ma racje? Jeśli tak, postaraj się zmienić swoje zachowanie. Jedynie szczerość i wzajemne zrozumienie pomoże wam przetrwać kryzys i wyjść z niego obronną ręką.

 

Romantyczne randki

 

Pamiętasz, jak na początku związku ciągle gdzieś wychodziliście? Mieliście motylki w brzuchu? Staraliście się ciekawie planować wasz czas? Jeśli między wami coś zgrzyta, wróćcie do tych nawyków. Wyłączcie komórki i idźcie do kina, na koncert lub po prostu obejrzyjcie film w zaciszu własnych czterech ścian. Najważniejsze, żebyście znów zrobili coś w swoim towarzystwie. Próbujcie znaleźć chwilę tylko dla siebie, bez grona znajomych i rodziny. To bardzo ważne.

 

Terapia dla par

 

Przeprowadziliście setki rozmów? Staraliście się na nowo wzniecić wasze uczucie planując romantyczne randki, a mimo to kryzys nadal daje się wam we znaki? Być może najlepszym rozwiązaniem będzie specjalna terapia dla par. Terapeuta pomoże wam rozłożyć wasze problemy na czynniki pierwsze i znaleźć optymalne rozwiązanie. Nie powinniście się wstydzić chodzenia na terapię. Nie wszystkie konflikty można przerobić samodzielnie. To, że podjęliście trud pracy nad związkiem jest tylko dowodem na to, że nadal wam na sobie zależy i nie chcecie się zbyt szybko poddać.

 

l
Reklama

Polecane wideo

Macie podobne cele i wartości....
Macie podobne cele i wartości. Powiedzmy, że on marzy o małym domku na przedmieściach i gromadce dzieci, a ty chcesz podróżować po świecie i tak naprawdę nie za bardzo marzy ci się bycie mamą... W takiej sytuacji zawsze ktoś w związku będzie rozczarowany, bo będzie musiał zrezygnować ze swoich celów. Dobrze, żebyście wiedzieli, czego oczekujecie od życia, unikniecie rozczarowań.

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama