Reklama
Reklama

7 faktów o spermie, które lepiej znać

7 faktów o spermie, które lepiej znać 7 faktów o spermie, które lepiej znać

Dominika Czech

13września2015

Połykanie spermy nie jest zdrowe?

1. Plemniki to nie superbohaterowie

Jeśli boisz się, że zajdziesz w ciąże, bo trochę spermy kapnęło ci na udo, albo nie chcesz wchodzisz do jacuzzi bo właśnie wyszedł z niego obleśny typ, który na pewno masturbował się w wodzie, nie musisz się obawiać. To znaczy - obawiaj się obleśnego typa i dla własnego zdrowia psychicznego lepiej odpuść kąpiel, ale nie musisz się bać, że jego plemniki cię zapłodnią. Tak naprawdę plemniki są bardzo wrażliwe (dlatego potrzebują spermy jako swojego środowiska, aby przetrwać poza organizmem faceta dłużej niż milisekundę), zabija je ciepło, chłód, zmiany w pH, suche środowisko, woda. Jeśli kiedykolwiek usłyszałaś historyjkę o tym, jak kobieta zaszła w ciążę, pamiętaj, że to bajka, takie rzeczy się nie dzieją.

 

2. Napoje gazowane nie wpływają na spermę

Tak, jak w punkcie wyżej - największym wrogiem plemników jest wysoka temperatura. Jeśli twój facet uwielbia wylegiwać się w niemal wrzącej wodzie, w jego spermie spada liczba plemników. Kolejnymi czynnikami, które obniżają jakość spermy (a więc zabijają znajdujące się w niej plemniki) są alkohol, narkotyki i tytoń. OK są za to gorące prysznice, picie coca-coli czy energetyków, używanie podgrzewaczy kieszonkowych.

 

3. Sperma nie ma żadnego działania leczniczego

Połykanie spermy - o ile nie jesteś na nią uczulona - nie powinno ci zaszkodzić. Nie sprawi jednak też żadnych cudów odnośnie diety (tak przy okazji - jedna porcja spermy to nie więcej niż 10 kcal, więc raczej nie przytyjesz). Poza tym, że wytrysk w usta czy na twarz może być podniecający, nie idzie za tym żadna inna wartość urodowa czy odżywcza.

 

4. Naukowcy twierdzą, że ananas nie zmienia smaku spermy, ale...

...doświadczenie mówi co innego. Według naukowców nie ma dowodów na zmianę smaku spermy po spożyciu różnych potraw, jednak najwidoczniej ich badania były tylko teoretyczne ;) Nie wiem jak ty, ale ja nie cierpię, kiedy facet, z którym jestem pali (sperma jest gorzka) albo pije lub je ostre rzeczy. Za to wystarczy sok z ananasa (litr wystarczy ;) ), aby smak zdecydowanie nabrał słodyczy. Według badaczy to efekt placebo, jednak nawet jeśli tak jest (a uważam, że nie) to niech sobie będzie, byle tylko moje odczucia były przyjemniejsze!

 

5. Sperma potrzebuje wody

Jeśli twój facet się odwodni, ilość jego spermy zdecydowanie spadnie. Co więcej, może on mieć problem z wytryskiem, ponieważ sperma będzie bardziej gęsta. Ilość spermy zmniejszy się także, jeśli wcześniej tego dnia klika razy miał już okazję dojść. Jest to istotne jeśli staracie się o dziecko -  zadbaj wtedy nie tylko o siebie ale także o odpowiednie nawodnienie organizmu faceta.

 

6. Plemniki, aby dotrzeć do jajeczka kierują się zapachem

 

7. Faceci powstają z brzydszych plemników

Jeśli w ogóle można mówić o wyglądzie plemnika to tak należy to określić. To plemniki z chromosomem Y są odpowiedzialne za poczęcie chłopca. Te plemniki są szybsze, ale za to mniej proporcjonalne w budowie, przez co naukowcy określają je jako brzydsze.

 

l
Reklama

Polecane wideo

Macie podobne cele i wartości....
Macie podobne cele i wartości. Powiedzmy, że on marzy o małym domku na przedmieściach i gromadce dzieci, a ty chcesz podróżować po świecie i tak naprawdę nie za bardzo marzy ci się bycie mamą... W takiej sytuacji zawsze ktoś w związku będzie rozczarowany, bo będzie musiał zrezygnować ze swoich celów. Dobrze, żebyście wiedzieli, czego oczekujecie od życia, unikniecie rozczarowań.

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama