Reklama
Reklama

Jak zakończyć związek i wyjść z tego z twarzą?

Jak zakończyć związek i wyjść z tego z twarzą? Jak zakończyć związek i wyjść z tego z twarzą?//fot. kadr z serialu "Pretty little liars"

Justyna Sałkowska

12września2015

Nie chcesz go zranić, ale planujesz zerwanie? Dowiedz się jak to zrobić!

Wasz związek od dawna się sypie? Podjęłaś decyzję o rozstaniu, ale obawiasz się jak zareaguje twój facet? Bardzo dobrze cię rozumiemy. Przygotowałyśmy kilka wskazówek, które pozwolą wam na zakończenie związku w możliwie jak najmniej bolesny sposób.

 

Czy przerwa w związku jest dobra?

 

Odpoczynek od siebie pozwoli wam na przeanalizowanie własnych pragnień i potrzeb. Oboje będziecie mogli się zastanowić czy wasz związek ma przyszłość, czy lepiej go zakończyć. Pamiętajcie, po „przerwę” powinniście sięgać tylko w ostateczności. Jeśli ciągle będzie się na jakiś czas rozstawać i kolejny raz do siebie wracać, przestaniecie traktować się poważnie. Bardzo często, krótka przerwa w związku pozwala obu stronom uświadomić sobie, że nadal zależy im na partnerze. Jeśli więc wyczerpaliście wszystkie sposoby na poprawę waszej relacji, a nadal nie jesteście pewni czy chcecie się rozstawać, przerwa może się okazać dobrą opcją.

 

Powody rozstania

 

Zastanów się nad tym, jakie są powody tego, że wasz związek się rozsypał. Jeśli rozstajecie się z twojej inicjatywy, będziesz winna partnerowi wyjaśnienia i on na pewno będzie chciał się dowiedzieć, jakie są przyczyny zerwania. Oczywiście, podanie przyczyn waszego rozstania się nie jest jednoznaczne z tłumaczeniem się. Masz prawo do własnej decyzji.

 

Rozmowa w związku

 

Kusi cię, żeby wysłać mu smsa lub maila z informacją o zerwaniu? Jeśli nie ma ku temu wyraźnych przesłanek (agresja, przemoc itp.), nigdy tego nie rób. Pamiętaj, że kiedyś kochałaś tę osobę, więc jesteś jej winna szacunek. O końcu związku oraz jego powodach powinnaś go poinformować podczas rozmowy. Najlepsze będzie spotkanie w kawiarni lub restauracji, na neutralnym gruncie.

 

Definitywny koniec związku

 

Ty podjęłaś decyzję o zerwaniu? Dobrze ją przemyślałaś? W takim przypadku, zerwanie powinno być definitywne. Nie możesz bawić się uczuciami faceta i ciągle zmieniać zdania. On nie chce się z tobą kontaktować? Uszanuj to i daj mu dojść do siebie. Możliwe, że po jakimś czasie będzie gotowy na przyjaźń.

 

l
Reklama

Polecane wideo

Chris Martin i Gwyneth Paltrow
Chris Martin i Gwyneth Paltrow

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama