Reklama
Reklama

Dynia w roli afrodyzjaka!

Dynia w roli afrodyzjaka! Dynia w roli afrodyzjaak/ fot. Thinkstock

Bożena Szwarc

12września2015

Wszystko za sprawą zawartości cynku

Dynia króluje na naszych stołach od końca września nawet do końca stycznia. Możemy z niej robić pyszne zupy, ciasta. warto ją jednak jeść nie tylko ze względu na smak. Okazuje się, że ma wpływ na naszą sprawność seksualną.

Wszystko za sprawą sporej zawartości cynku

Dynia zwiększa płodność i sprawność seksualną

Cynk nazywany jest też męskim pierwiastkiem – chroni prostatę, poprawia sprawność seksualną oraz żywotność plemników. Niestety blisko 70 proc. mężczyzn w wieku rozrodczym ma niedobory cynku, a powinni spożywać ok. 15 mg tego pierwiastka dziennie. Również niedobór manganu może objawiać się spadkiem popędu płciowego. 

 

Jak się okazuje cynk jest prawdopodobnie jednym z najważniejszych czynników wpływających na seksualność, szczególnie u mężczyzn. To właśnie dlatego ostrygi są nazywane afrodyzjakiem, ponieważ mają sporo cynku. Z kolei cynk uczestniczy praktycznie we wszystkich procesach płciowych. Zaczynając od metabolizmu hormonów, przez formowanie nasienia, a skończywszy na regulacji żywotności plemników. 

 

U mężczyzn niedobory tego pierwiastka charakteryzują się zmniejszonym poziomem testosteronu i ilości spermy, zaburzeniami potencji, zmniejszoną żywotnością plemników, a w skrajnych sytuacjach bezpłodnością, złym samopoczuciem, depresją. 

 

 

l
Reklama

Polecane wideo

Dla jeszcze bardziej estetycznych d...
Dla jeszcze bardziej estetycznych doznań - kulki w kolorze różu.

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze