Reklama
Reklama

Dobry seks to udane życie zawodowe!

Dobry seks to udane życie zawodowe! Dobry seks = lepsza praca

Dominika Czech

11września2015

I nie chodzi o karierę przez łóżko

Kiedy życie intymne nam się układa wpływa to pozytywnie na wiele aspektów naszego życia. Udany seks sprawia, że także w pracy jesteśmy lepsi, a nasza kariera szybciej i lepiej się rozwija. Nie wierzycie? W takim razie te naukowe dowody powinny was przekonać.

1. Większa wydajność 

Badania pokazują, że osoby, które regularnie uprawiają seks są aż 3 razy bardziej wydajne w pracy niż inni. Pracownicy, którzy uprawiają seks przynajmniej raz w tygodniu mają większą motywację i bardziej chcą się wykazać, co sprawia, że są w stanie zrobić więcej dzięki swojej pozytywnej energii. Dzięki temu często zostają dostrzeżeni i docenieni przez przełożonych, a praca bardziej ich satysfakcjonuje.

 

2. Mniej stresu

Seks sprawia, że jesteśmy znacznie bardziej zrelaksowani i pomaga nam walczyć ze stresem, który często przeszkadza nam w pracy. Poza tym podczas orgazmu do naszego mózgu uwalniana jest oksytocyna i inne substancje, które pozytywnie wpływają na nasze zdrowie i wzmacniają układ odpornościowy, dzięki czemu złe samopoczucie i chorobowe dopada nas znacznie rzadziej.

 

3. Większa wypłata

Tak, to prawda - więcej seksu w domu, większa wypłata w pracy. Przeprowadzone niedawno badania pokazały, że osoby, które mają udane życie erotyczne mają wyższą samoocenę, wykazują się niższym poziomem depresji i lepszą umiejętnością rozumowania. To wszystko sprawia, że w pracy są skuteczniejsi, a co za tym idzie, osiągają lepsze wyniki i odbierają większe wypłaty.

 

4. Szybszy awans

Wykazując się większą wydajnością, nowymi pomysłami i chęcią do pracy łatwiej jest uzyskać awans. Pracownicy, którzy cieszą się udanym seksem są bardziej otwarci i szczęśliwsi, dlatego  szybciej pną się po szczeblach kariery.

 

5. Zadowolenie z pracy - jeszcze więcej seksu

Kiedy czujemy się spełnieni zawodowo, przekładamy to także na życie prywatne. Gdy jesteśmy docenieni w pracy i czujemy się dobrze, pozytywną energię chcemy przekazać w każdym aspekcie naszego życia - także w sypialni. Dlatego koło to samo się nakręca: więcej seksu - lepsza praca - jeszcze więcej seksu.

 

l
Reklama

Polecane wideo

Ariel
Ariel

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama