Reklama
Reklama

Czy „Pillow Talk” może uratować związek?

Czy „Pillow Talk” może uratować związek? fot. istock.com

Katarzyna Lemanowicz

12lipca2019

Zaufaj nam i wypróbuj tych "słodkich rozmówek" koniecznie!

Czym jest „pillow talk”? – słownikowa definicja podpowiada, że jest to rozmowa między partnerami, będącymi w związku. Rozmowa przede wszystkim o seksie po seksie. Zazwyczaj w jej trakcie towarzyszy przytulanie, pieszczoty, całowanie i inne fizyczne aktywności.

„Pillow talk” dotyczy głównie tego co myślimy o samym seksie, w ich trakcie wyrażamy swoje uczucia, opowiadamy historie, wyznajemy sekrety. Oczywiście te rozmówki, nie muszą zawsze dotyczyć seksu, ale jedno jest pewne są bardzo emocjonalne. Dlaczego? To wszystko za sprawą hormonu – oksytocyny, której poziom znacznie wzrasta po seksie i która sprawia, ze jesteśmy rozluźnieni, szczęśliwi, mniej zestresowani i mamy zwiększoną umiejętność odczytywania emocji.

Dlaczego "pillow talk" jest takie ważne?

To swojego rodzaju gwarancja udanego związku. To jedna z najbardziej intymnych chwil, dzięki której czujemy się w związku bezpieczni i mamy poczucie wyjątkowej więzi.

Czy w „pillow talk” są tematy tabu?

To co najważniejsze, czas czułych rozmówek to powinna być chwila, w której z partnerem rozmawiacie tylko i wyłącznie o przyjemnych, miłych sprawach. Rozwiązywanie problemów zawodowych, narzekanie, wszystko to co budzi negatywne emocje zostawcie na innych czas. Unikajcie także rozmów o swoich eks, krytyce, czy podejmowanie ważnych decyzji życiowych. „Pillow talk” powinny być lekkie, przyjemne, kojące, wyzwalające jedynie pożądanie.

W trakcie tych słodkich rozmówek nie zapominajcie o niewerbalnej komunikacji. Dotyk, pieszczoty, pocałunki – to wszystko jest szalenie ważne – skuteczny sposób na utrzymanie dobrej relacji w związku.

fot. istock.com

A co jeśli chcesz, żeby „pillow talk” doprowadziły do seksu…

No cóż, to naturalne – jeśli odbywają się w łóżku, seks najczęściej dzieje się w łóżku – naturalna kolej rzeczy. Jeśli chcesz, żeby ta rozmowa doprowadziła do seksu, zacznij na przykład od komplementu partnera. Albo, kiedy on cię pocałuje szepnij mu do ucha: „uwielbiam kiedy mnie tak całujesz…”. Kolejnym krokiem jest przypomnienie partnerowi, które jego ruchy w trakcie seksu sprawiają tobie największą przyjemność. Ostatnim etapem jest fantazjowanie, wyjawienie partnerowi, co chciałabyś spróbować… A później już tylko gorący seks!

Powodzenia.

l
Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama