Reklama
Reklama

To właśnie w tym filmie pokazano po raz pierwszy scenę seksu

To właśnie w tym filmie pokazano po raz pierwszy scenę seksu fot. Getty Images

Katarzyna Lemanowicz

01lipca2019

1933 rok zmienił świat kina

„Ekstaza” (Ekstase) – to właśnie o ten film, z 1933 roku, chodzi. Austriacko – czeska (wtedy Czechosłowacja) produkcja.

W głównej, kobiecej roli Hedy Lammar – hollywoodzka gwiazda, pochodzenia austriackiego. W latach 30. i 40. uznawana za najpiękniejszą kobietę świata. Międzynarodową popularność przyniosła jej rola właśnie w filmie „Ekstaza”, gdzie po pierwsze zagrała odważną scenę – 10 minut pływała nago w rzece.

fot. Getty Images

Film „Ekstaza” to pierwszy nieerotyczny film, w którym pokazano stosunek seksualny i kobiecy orgazm, choć bez pokazywania więcej niż twarzy aktorów.

O czym opowiada „Ekstaza”

To erotyczny dramat. Główna bohaterka – Eva (w tej roli Hedy Lammar) wychodzi za mąż z rozsądku, za bogatego ale dużo starszego mężczyznę. Małżeństwo pozbawione jest namiętności i seksu. Pewnego dnia poznaje przystojnego, młodego mężczyznę. Dość długo opiera się pożądaniu – ale w końcu ulega i nawiązuje gorący romans z nowo poznanym mężczyzną – Adamem (w tej roli Aribert Mog).

Film swoją premierę miał 20 stycznia 1933 roku w Pradze. W Austrii film wyświetlony został 14 lutego, natomiast w Stanach Zjednoczonych nie został pokazany, aż do 24 grudnia 1940 roku – ze względu na problemy z cenzurą.

Zobacz pierwszą w historii kina scenę seksu i kobiecego orgazmu!

l
Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama