Reklama
Reklama

Nowy, niebezpieczny trend w sypalni. Robi to coraz więcej osób

Nowy, niebezpieczny trend w sypalni. Robi to coraz więcej osób fot. Getty Images

Najnowsze badania pokazują, że ci, którzy podejmują takie ryzyko, nie są już w mniejszości.

Najnowsze badania pokazują, że coraz więcej młodych osób nie pamięta o antykoncepcji.

Naukowcy zwrócili uwagę, że coraz popularniejsze jest odurzanie się alkoholem i narkotykami przed seksem, co skutkuje lekkomyślnym podejściem do kwestii zabezpieczenia się przed ciążą i chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Według artykułu, który ukazał się w “Health Psychology”, to wina niedoboru snu, a nie umiłowania do imprezowego życia. Według badaczy, brak odpowiedniej ilości snu skutkuje tym, że jesteśmy bardziej impulsywni i podejmujemy decyzje, nie myśląc o ich potencjalnych skutkach. Osoby, które nie sypiają odpowiednio długo, aż dwa razy częściej decydują się na seks bez zabezpieczenia niż te, które się wysypiają. Wystarczy spać średnio o trzy i pół godziny dłużej w weekend, żeby nasz organizm odczuł dobry wpływ snu.

fot. Getty Images

Dobry sen, dobry seks

Podejmowanie ryzyka związanego z brakiem zabezpieczenia wiąże się nie tylko z nieplanowaną ciążą, ale też dużym prawdopodobieństwem, że zarazimy się chorobą przenoszoną drogą płciową. Jednak ten argument schodzi na dalszy plan, jeżeli nie jesteśmy wystarczająco skoncentrowani i w sypialni szybko tracimy głowę.

Powinniśmy też pamiętać, że niewyspani nie będziemy cieszyć się tak bardzo seksem, jak gdybyśmy byli zrelaksowani i mieli dużo energii. To kolejny argument za tym, żeby dbać o wystarczającą ilość snu i tym samym zadbać o jakość naszego życia intymnego.

fot. Getty Images

l
Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama