Reklama
Reklama

7 powodów, dla których płaczesz podczas seksu

7 powodów, dla których płaczesz podczas seksu fot. istock.com

Katarzyna Lemanowicz

30maja2019

Kiedy zaczynamy płakać podczas seksu, czujemy lekki wstyd i tłumimy emocje…

A okazuje się, że zupełnie niepotrzebnie, bo płacz jest całkowicie normalny. Dlaczego tak się dzieje? Dowiesz się poniżej…:

#1 Wszystkiemu winne hormony

Niezależnie od tego, czy poddajesz się leczeniu niepłodności, czy cierpisz na PMS, a może jesteś w ciąży, lub po prostu masz gorszy dzień, skoki hormonalne to norma! Mogą powodować nagłe zmiany nastrojów, począwszy od napadów smutku, skończywszy na wystrzale euforii. Zarówno jedna jak i druga sytuacja może doprowadzić do łez. Dlatego jeśli jest ci tak dobrze w trakcie seksu, a twoje hormony szaleją, nie dziw się jeśli zareagujesz płaczem.

#2 Zbyt dużo alkoholu

Wiadome jest, że alkohol zaburza postrzeganie sytuacji i reagowanie racjonalne. Dlatego jeśli wypiłaś o ten jeden koktajl za dużo, musisz być świadoma ewentualnych niekontrolowanych emocji – wliczając w to płacz w momencie szczytowania.

#3 Jesteś całkowicie zrelaksowana

Żeby odczuwać pełną przyjemność z seksu, powinno się osiągnąć najwyższy poziom wyciszenia i zrelaksowania. Oczyść głowę ze wszystkich problemów, negatywnych emocji. Poza tym seks to świetna recepta na zakończenie naprawdę ciężkiego dnia. Tak się dzieje, że jeśli jest ci naprawdę dobrze, głęboko oddychasz, szczytowanie może doprowadzić do łez – łez szczęścia.

#4 Jak dwie połówki jabłka

Zdarzają się związki, kiedy z partnerem tworzycie team idealny. Czujesz wyjątkową więź z partnerem – toteż nic dziwnego, że w trakcie seksu płaczesz ze szczęścia. To forma uwolnienia emocji, szczęścia. Takie zachowanie, a właściwie reakcja jest dość typowa.

fot. istock.com

#5 Czegoś żałujesz

Seks, a właściwie orgazm, jest czymś mistycznym, swojego rodzaju oczyszczeniem, katharsis. Dlatego nie zdziw się, jeśli w trakcie zbliżenia z partnerem rozpłaczesz się, szczególnie gdy w trakcie dnia spotkało cię coś przykrego.

#6 Ból

Łzy w trakcie seksu mogą również oznaczać „coś niepokojącego”. To sygnał dla twojego partnera, że penetruje zbyt mocno, że może powinniście użyć lubrykantu lub zwolnić. Jeśli dzieje się coś niepokojącego daj znać partnerowi. Jeśli ból w trakcie seksu się powtarza, najlepiej wybierz się na konsultację do ginekologa.

#7 Wstyd lub poczucie winy

Łzy w trakcie seksu pojawią się również dlatego, że ty podświadomie czujesz, że nie zasługujesz, na tak wspaniałego partnera, na tak rewelacyjny seks, albo nie wierzysz, że można być tak szczęśliwą.

Niezależnie od tego, co jest przyczyną płaczu w trakcie, czy zaraz po seksie, otwarcie rozmawiaj ze swoim partnerem o wszystkim. Nie ukrywaj nic i… ciesz się seksem!

l
Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama