Reklama
Reklama

7 wskazówek, które pomogą uczynić seks analny niezwykłym doznaniem

7 wskazówek, które pomogą uczynić seks analny niezwykłym doznaniem fot. istock.com

Katarzyna Lemanowicz

22maja2019

A także bezpieczną i przyjemną czynnością

Seks analny intryguje, jego zalety wciąż są owiane tajemnicą, i mimo wszystko większość par, chciałaby wypróbować ten rodzaj seksu. Ale… No właśnie na samo hasło: seks analny czujemy się skrępowani, te pary, które nigdy wcześniej nie próbowały seksu analnego nie wiedzą od czego zacząć, jak się przygotować. Wydaje się istną technologią, trudną do przeskoczenia i zazwyczaj na samych chęciach się kończy.

Zaczynając od początku – dlaczego tak bardzo jest kuszący seks analny? I dlaczego facetom tak bardzo zależy na tego rodzaju miłości?

W wywiadzie, który prof. Zbigniew Lew Starowicz (psychiatra, psychoterapeuta, ekspert i konsultant z zakresu seksuologii), udzielił naszej redaktorce, Katarzynie Lemanowicz, wyjaśnił:

„Dla niektórych mężczyzn jest to ważne ze względu na warunki fizjologiczne – dosłownie. W odbycie jest większa ciasnota. Pochwa na ogół jest szersza od odbytu. W seksie analnym mężczyzna ma silniejsze bodźce czuciowe – i o to właśnie o to chodzi. Mięśnie pochwy i dna miednicy można wyćwiczyć. To jest niesamowite, co może zrobić kobieta z członkiem w pochwie, kiedy ma naprężone te mięśnie. Może nawet doprowadzić mężczyznę do orbitowania. Ale kobiety zazwyczaj tego nie robią. Naprawdę niewielki procent kobiet to potrafi, a szkoda! Zapewne wie pani, o co chodzi w ćwiczeniach mięśni Kegla, ale prawdopodobnie słyszała pani też, że ten trening powinno się wykonywać ze względów zdrowotnych, żeby na starość nie doświadczyć nietrzymania moczu czy wypadania narządów. Błąd! Ćwiczenie mięśni pochwy i dna miednicy powinno się komunikować jako trening prowadzący do udoskonalenia sztuki miłosnej i zadowolenia partnera. Odpowiadając na pytanie, nic dziwnego, że mężczyzna chętniej wybiera seks analny, jeżeli podczas kontaktu seksualnego czuje luz w pochwie.”

Od czego zacząć przygotowania?

#1 Rozmowa

Jest konieczna, a jeśli wydaje wam się, że nie jesteście w stanie rozmawiać „o tych” sprawach, oznacza to tylko jedno: nie jesteście gotowi na seks analny. Po drugie, rozmowa służy temu, żeby dowiedzieć się czy twój partner/partnerka ma w ogóle ochotę na seks analny. W związku najważniejsze jest wypracowanie wspólnego punktu widzenia. Żadna strona nie może być zmuszana do czegokolwiek i nie może czuć się niekomfortowo w tym co robi. Po kolejne, fajną opcją w przygotowaniu się do seksu analnego jest wykorzystanie gadżetów analnych, które na swój sposób pozwalają oswoić się z tym tematem.

#2 Czystość

To czy jest tam czysto to pewnie jedna z rzeczy nad którymi zastanawiasz się, myśląc o seksie analnym. No dobrze, więc jak przygotować się do seksu analnego: zapamiętaj, kał „przechowywany” jest w górnych jelitach, a nie w kanale odbytu. Jest to naprawdę daleko, także strach przed ewentualnymi resztkami jest zupełnie bezzasadny. Ale… najlepiej jeśli przed seksem analnym, najlepiej na 30 – 60 minut udasz się do łazienki i opróżnić swoje jelita. Po drugie, umyj się przed seksem analnym, będąc czystą czujesz się bardziej komfortowo i seksownie ;). A i jedna ważna rzecz – lewatywa nie jest niezbędna przed seksem analnym – to mit!

#3 Lubrykant

Ponieważ w przeciwieństwie do pochwy odbyt nie jest samonawilżający się. Jedna ważna rzecz to zapamiętanie, że lubrykanty na bazie wody, idealnie współgrają z zabawkami silikonowymi, ale niestety gorzej radzą sobie w towarzystwie prezerwatywy. Unikaj również stosowania wszelkich „nawilżaczy” z dodatkowym efektem: na przykład drętwienia, czy drażnienia – nie!

#4 Gra wstępna

Czyli kilka słów o rimmingu. Na czym polega? To aktywność seksualna polegająca na lizaniu odbytu. Zdecydowanie powinien znaleźć swoje miejsce u tych par, które chcą uprawiać seks analny. Pomaga się zrelaksować i być gotową na przyjęcie członka ;). Uspokaja umysł, rozluźnia, rozgrzewa. Co ważne! Przed każdą czynnością dotyczącą seksu analnego upewnij się, że twój partner/partnerka jest gotowy na dany ruch. Nie róbcie niczego wbrew waszej woli.

#5 Zabawki

Zacznijcie od najmniejszych rozmiarów, i z czasem wykorzystujcie te większe. To świetny trening przed seksem analnym. A i jeszcze jedno! Nigdy nie wkładaj do odbytu przedmiotu, który nie ma szerokie zakończenia – o co chodzi? O to, że pochwa ma swój koniec – to szyjka macicy. Natomiast odbyt to koniec przewodu pokarmowego, który jak wiemy, jest bardzo długi ;). Nie eksperymentuj z przedmiotami, które nie są przystosowane do konkretnej czynności. Kiedy już wybierzesz sprawdzoną zabawkę, użyj odrobinę lubrykantu i zacznij powoli wprowadzać ją do odbytu. Gdy poczujesz zabawkę „w środku” postaraj się zrelaksować… Następnie niech twój partner ją usunie. Powtarzajcie tę czynność, aż do momentu całkowitego włożenia przedmiotu. To rewelacyjny trening i oswojenie się z tematem seksu analnego.

#6 Czas na seks

Czujesz, że masz ochotę na więcej? Chcesz tego? To działajcie! Cieszcie się chwilą, a i ustalcie sygnał, coś co będzie stoperem, gdybyś nagle poczuła się źle, niekomfortowo i nie chciała dalej kontynuować zabawy. W trakcie seksu analnego nie zapominaj o oddychaniu i relaksie, możesz zająć się swoją łechtaczką i szczytować! Zapamiętaj jedną ważną rzecz: seks analny nigdy nie powinien boleć! Gdy poczujesz, że coś jest nie tak, powiedz natychmiast STOP!

#7 Nie zapomnij o zabezpieczeniu

Nie daj sobie wmówić, że podczas seksu analnego nie ma ryzyka. Bzdura. W trakcie seksu możesz również zarazić się chorobami przenoszonymi drogą płciową: rzeżączka, chlamydia, HIV, wirusowe zapalenie wątroby typu B i C.

l
Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama