Reklama
Reklama

On flirtuje, czy jest tylko miły?

On flirtuje, czy jest tylko miły? fot. istock.com
TAGI:

Katarzyna Lemanowicz

17kwietnia2019

Sprawdź, jakie sygnały on wysyła, gdy jest naprawdę zainteresowany...

Flirtowanie. To pierwszy krok do miłości, związku, ślubu i „żyli długo i szczęśliwie...”. Niestety, jak pokazują badania, większość z nas nie ogarnia tematu. Gdyby mężczyzna wysłał ci gołębia pocztowego, szybciej dotarłoby do ciebie, że mu się podobasz, niż podczas flirtu. Nie wierzysz? Research przeprowadzony na uniwersytecie w Kansas wykazał, że aż 82% kobiet nie potrafi odróżnić, czy facet jest zainteresowany czy po prostu uprzejmy. Nawiasem mówiąc, same też nie są mistrzyniami uwodzenia. Tylko 36% mężczyzn wie na pewno, kiedy dziewczyna z nimi flirtuje. 

Nic dziwnego, że tyle jest nieporozumień na pierwszym etapie romansu. A mogłoby być tak miło... Dlatego postanowiłyśmy zająć się tym tematem. Zadbać o lepszą komunikację międzyludzką. Międzypłciową. Rozszyfrować dla ciebie męski kod – żebyś mniej więcej wiedziała, kiedy facet myśli o tobie przyszłościowo, a kiedy ma po prostu dobre maniery. 

Sygnały wysyłane przez mężczyznę - jak je odczytać?

ON JEST BLISKO... CORAZ BLIŻEJ: Jeśli istnieje jakiś męski ekwiwalent zawijania sobie pasma włosów na palec, to właśnie ten. Pochylanie się w stronę kobiety, która mu się podoba. Wydaje się to oczywiste, ale... dla 82% kobiet nie jest oczywiste, więc przypominam: jeśli facet pochyla w twoją stronę głowę, a nawet całe ciało, tak jakby nie chciał, żeby choć jedno twoje słowo mu umknęło – flirtuje. Na bank. Masz wątpliwości? Wydaje ci się, że może ma słaby słuch? Albo chce sprawdzić, jakich perfum używasz? Nie. Flirtuje. Uwierz mi.

WYKŁÓCA SIĘ Z TOBĄ: O jakąś głupotę. Niekoniecznie na serio, choć też nie całkiem żartem. Na przykład o to, czy popcorn karmelowy jest lepszy od solonego czy wręcz przeciwnie. Albo czy laser rzeczywiście usuwa tatuaż tak do końca. Taki nibykonflikt to sposób na ogarnięcie napięcia seksualnego. Zabawa na poziomie liceum. Albo nawet przedszkola. Pamiętasz takie powiedzenie „Kto się czubi, ten się lubi...”? No właśnie.

ZACHOWUJE SIĘ JAK IDIOTA: Pewnego razu byłem ze znajomymi i moją ówczesną jeszcze-nie-dziewczyną w klubie. Nagle puścili jakiś stary hit Britney Spears. – A wiesz, że potrafi ę się ruszać równie seksownie jak ona? – spytałem. I wypadłem na parkiet kołysząc biodrami. Kołysałem się tak kwadrans. Jak jakaś małoletnia gwiazda pop. Albo jak debil, który naśladuje małoletnią gwiazdę pop. Najdziwniejsze w tym wszystkim: ona (w sensie moja wtedy- jeszcze-nie-dziewczyna) pomyślała, że naprawdę lubię Britney Spears. I że lubię tańczyć. Nie lubię:) Ale tamtego wieczoru zrobiłbym gorsze rzeczy, żeby tylko zwróciła na mnie uwagę.

CHCE SIĘ UMÓWIĆ: Jeśli mężczyzna proponuje kolację przy świecach – wszystko jasne. Ale nawet, jeśli podaje jakiś słaby pretekst, np. chce pożyczyć książkę, albo wytłumaczyć ci zawiłości Excela – to też znak, że mu się podobasz. Jeżeli facet, z którym pracujesz, albo którego poznałaś na imprezie, chce się z tobą spotkać – sprawa jest oczywista, nawet jeśli nie użył słowa „randka”, a na końcu SMS-a nie wstawił buziaczka... Emotikon to nie jedyny dowód na istnienie uczuć ;-).

I JESZCZE JEDNO...: Tak na wszelki wypadek: ufaj swojej intuicji. Te 82% zdezorientowanych kobiet mówi samo za siebie. Chodzi nie tylko o to, że jesteście mało bystre i nie rozpoznajecie męskich sygnałów. Chodzi też o to, że te nasze sygnały są, no cóż, słabe. Dlatego nawet jeśli nie dostrzeżesz żadnych z tych gestów, o których piszę, a twój szósty zmysł mówi ci, że coś jest na rzeczy, to... coś jest na rzeczy.

Sposoby na flirt, które działają

Faceci opowiedzieli nam, jak lubią być uwodzeni...:

FILIP, 3O LAT ... KOCHA BYĆ MACHO: „Kiedy kobieta jest silna, niezależna, pewna siebie, a i tak pozwala mi czasem sprawdzić się w jakiejś męskiej roli (choćby przynieść sobie drinka z baru...) okropnie mnie to kręci. To dla mnie sygnał, że w związku też będzie dbać o moje ego i pozwoli mi czasem być facetem”.

DAMIAN, 25 LAT ... LUBI KIEDY SIĘ UŚMIECHASZ: „Twój uśmiech dodaje mi odwagi do flirtowania. Po drugie – to info, że jesteś pogodna, masz poczucie humoru i nie traktujesz życia z grobową powagą. A to jest dla mnie kluczowe, jeśli mamy być kiedyś razem”.

JAN, 31 LAT ... CZEKA NA TWOJĄ REAKCJĘ: „Jeśli widzę, że dziewczyna uważnie mnie słucha, kojarzy moje poczucie humoru, podejmuje wątek rozmowy, mamy podobne zainteresowania czy po prostu czuję, jak iskry między nami lecą – wtedy wiem, że coś z nas może być”.

l
Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama