Reklama
Reklama

Jak sprawić, żeby seks był jeszcze bardziej romantyczny?

Jak sprawić, żeby seks był jeszcze bardziej romantyczny? fot. istock.com
TAGI:

Co do tego nie ma żadnych wątpliwości: Szybki, gwałtowny, gorący seks, podczas którego zrywacie z siebie ubrania i nie możecie oderwać od siebie rąk, wprowadza do każdego związku masę ekscytacji i podniecenia...

Jeśli jednak chodzi o ogólny dobrostan relacji, dużo większy wpływ ma ten waniliowy: powolny, słodki i zmysłowy. Dlaczego? Romantyczne seks doświadczenia podbijają siłę hormonów odpowiedzialnych za tworzenie długoterminowej więzi, dzięki czemu zbliżycie się do siebie bardziej, i to zarówno na poziomie fizycznym, jak i emocjonalnym. Dlatego spróbujcie wprowadzić kilkanaście (przetestowanych naukowo!) trików do swojej sypialni, a obiecujemy, że wasze doznania będą wyjątkowo cukierkowe.

Pocałunek tantryczny - co to jest?

Gdy siedzisz mu na kolanach z twarzą naprzeciw jego twarzy i czule patrzysz mu w oczy, zbliż usta do warg ukochanego, jakbyś chciała go pocałować. Ale nie całuj. Zrób tylko wdech i to wtedy, gdy twój partner wydycha powietrze z płuc. „Uczucie, że jedno z was niemalże oddycha powietrzem drugiego, jest niesamowicie zbliżające i podniecające”, mówi instruktorka tantry Xanet Pailet, autorka książki „Living an Orgasmic Life”.

Czułe słówka - podstawa komunikacji

„Komunikacja werbalna podczas seksu może zintensyfikować wydzielanie składników chemicznych odpowiedzialnych za uczucie radości i szczęścia w waszych mózgach. Mowa oczywiście o serotoninie i dopaminie”, mówi terapeutka związków i psychiatra Dion Metzger. Oto trzy sposoby na wyrażenie siebie w intymnych sytuacjach.

SZEPCZ SŁODKIE SŁÓWKA „Mruczenie do ucha ukochanego powoduje automatyczną odpowiedź jego ciała, którą odczuwa jako podniecające mrowienie przesuwające się wzdłuż szyi i karku. Dobieraj słowa tak, by podkreślić jego udział w twoim podnieceniu (»Tak bardzo mnie kręcisz«)”, mówi Dori Gatter, ekspertka od związków. Bonus: badania sugerują, że facet szybciej wykona twoje żądania, jeśli wyszepczesz je do prawego ucha.

BĄDŹ BARDZIEJ PRECYZYJNA Podczas seksu zrezygnuj z klasycznych oznak podniecenia, na przykład głośnego pojękiwania. Lepiej zastąp je wyraźnym komunikatem. „Twój przekaz nie musi nawet mieć odniesienia do seksu”, mówi Gatter, która sugeruje użycie neutralnych komplementów w stylu: „Uwielbiam dotyk twojej skóry” lub „Kocham ten piękny dołeczek na twoim policzku”. „Kiedy dasz znać partnerowi, co w nim kochasz najbardziej, więź między wami stanie się silniejsza”, wyjaśnia ekspertka.

DOBIERAJ ODPOWIEDNIE SŁOWA Wszyscy lubią słyszeć swoje imię. „Dzięki temu czujemy się ważniejsi. To dodaje nam znaczenia. Może się to wydawać niemądre, ale nasza podświadomość lubi gwiazdorzyć”, mówi hipnoterapeutka Kimberly Friedmutter, autorka książki: „Subconscious Power”. Spróbuj wplatać imię ukochanego w swoje oznaki podniecenia za każdym razem, gdy czujesz większą rozkosz lub nadchodzący orgazm („Och, tak, Tomku...”), dzięki czemu wasze połączenie podczas szczytowania nabierze jeszcze większego znaczenia. Miej otwarte oczy Gdy zsuwasz się po partnerze, poślij mu seksowne, pewne siebie spojrzenie. „Kontakt wzrokowy wzmocniony pełnym pożądania uśmiechem jest wspaniałym sposobem komunikacji”, mówi Elle Chase, edukatorka seksualna i autorka książki „Curvy Girl Sex”.

Postaw na dotyk pełen delikatności

WYKONUJĄC SUBTELNE RUCHY... „Często podczas seksu mocny uścisk, drapnięcie czy szarpnięcie wydaje się bardzo podniecające. Ale gdy dla odmiany zmieni się jego intensywność, będzie jeszcze przyjemniej, ponieważ niespodzianka sprowokuje nowe doznania erotyczne, które zbliżą was do siebie jeszcze bardziej”, mówi terapeutka od seksu Stefania Shaffer-Pond. Podczas waszego następnego razu postaraj się głaskać i pieścić swojego partnera bardzo delikatnie. Przejeżdżaj nie tyle dłońmi po jego skórze, ile samymi opuszkami palców, dzięki czemu pobudzisz komórki nerwowe wyjątkowo wyczulone na subtelny dotyk. ...

I DOTYKAJĄC NIETYPOWYCH MIEJSC... Pieszczota nieoczywistych punktów ciała – na przykład twarzy, linii żuchwy, obojczyków, wewnętrznych stron ud czy nóg – jest dowodem na to, że zachwyca cię każdy centymetr ciała twojego partnera. A to nie tylko poprawia jakość seksu, ale przede wszystkim pogłębia poczucie intymności między wami. „Niech twoje dłonie zamienią się w zaczarowaną różdżkę, która przeobraża dotyk w czułą pieszczotę. Dzięki temu poznasz każdy zakamarek jego ciała”, mówi trenerka seksu tantrycznego Maisha Aza. „Szukaj przede wszystkim tych miejsc, które normalnie próbujesz omijać. Tam doznania będą najsilniejsze”. Otwórz się na odbiór Ludzie, a zwłaszcza kobiety, zbyt często inicjują seks z założeniem, że muszą przejąć dowodzenie i zająć się zaspokajaniem potrzeb drugiej strony przez cały stosunek. Ale „zgoda na otrzymywanie darów przyjemności sprawi, że poczujesz się bardziej kochana i ważna dla partnera”, mówi Aza. „Pozwól sobie na czułość, otwartość i wrażliwość. Odpuść za to oczekiwania. Przegoń poczucie powinności, co masz zrobić dla zadowolenia partnera. Zaakceptuj to, co ukochany ma ci do zaoferowania na całej linii”, mówi ekspertka.

l
Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama