Reklama
Reklama

Jak mieć orgazm za każdym razem?

Jak mieć orgazm za każdym razem? fot. istock.com

Katarzyna Lemanowicz

18lutego2019

Skorzystaj z naszych porad...

Czy za każdym razem, w trakcie seksu z partnerem osiągasz orgazm? Jedno jest pewne, orgazm to coś więcej niż tylko przyjemność w sypialni. To co najważniejsze, regularne orgazmy są bardzo ważne dla zdrowia emocjonalnego i fizycznego.

Jakie korzyści płyną z systematycznego uprawiania seksu, zakończonego orgazmem?

Badania jasno wskazują, że mężczyźni uprawiający seks są mniej narażeni na ryzyko zachorowania na raka prostaty, a to między innymi dlatego, że ejakulacja pomaga pozbyć się toksyn z organizmu.

Co jeszcze?

Seks poprawia odporność, reguluje cykl miesiączkowy, łagodzi bóle menstruacyjne. Dodatkowo częsty seks polepsza funkcjonowanie układu krążenia. Dzięki regularnemu współżyciu śpisz spokojnie, ponieważ produkowana po orgazmie dopamina i oksytocyna pomaga w osiągnięciu uczucia odpoczynku i spokoju. Nie jest mitem to, że seks pomaga w odchudzaniu. W trakcie stosunku spalasz naprawdę sporo kalorii.

Tu sprawdź, która pozycja seksualna jest najpopularniejsza, a tu pozycje spalające najwięcej kalorii.

Kiedy osiągasz orgazm twój mózg zalewany jest falą endorfin, które wywołują nie tylko uczucie rozkoszy i bliskości ale też spokoju, relaksu i szczęścia.

A jak cieszyć się bardziej intensywnym i długim orgazmem i w ogóle orgazmem za każdym razem kiedy uprawiasz seks?

Po pierwsze ćwicz mięśnie Kegla. Kiedy tylko masz okazję napinaj je na powiedzmy 10 sekund i relaksuj. Powtarzaj tę czynność tak często jak to możliwe.

Po drugie nastrój się na romantyczny, pełen uniesień wieczór. Nie myśl o niczym innym. W dal odsuń  myśli związane z pracą, domem, rodziną. Seks powinien być momentem, w którym cała jesteś dla partnera. Niech twoje myśli krążą tylko i wyłącznie wokół przyjemności. Oczywiście nie chodzi nam o to, że masz teraz skupić się na osiągnięciu orgazmu. To także nie prowadzi do niczego dobrego. Chodzi nam o to, że na tych kilka chwil oczyść swoją głowę od złych, negatywnych myśli. Czerp radość ze zbliżenia, poddaj się pocałunkom, dotykowi, każdym centymetrem ciała „smakuj” zbliżenie. Ale… żeby osiągnąć orgazm, musisz też wiedzieć co sprawia tobie przyjemność. Kieruj swoim mężczyzną, wskazuj mu drogę, podpowiadaj co lubisz najbardziej

Po trzecie oddychaj. To nie żarty. Tak jak w trakcie treningu nie możesz zapominać o oddechu, tak samo w trakcie seksu. Wdech i wydech, nie wstrzymuj powietrza. Pamiętaj, że głębokie, powolne oddechy uspokajają, świetnie sprawdzają się w początkowej fazie seksu. Te szybsze, krótsze w momencie kiedy osiągasz orgazm zwiększają tętno i mogą intensyfikować doznania. Eksperymentuj i wybierz dla siebie to co najlepsze.

Po czwarte fantazjuj. Jeśli w wasz związek wkradła się rutyna pora wprowadzić odrobinę pikanterii. Zastanówcie się wspólnie co chcielibyście wypróbować, może jakaś nowa pozycja? A może miejsce? Dobrym pomysłem jest też wprowadzenie do waszej sypialni zabawek erotycznych.

Po piąte nic na siłę. Nie przejmuj się jeśli za pierwszym, drugim, czy kolejnym razem nie osiągniesz takiego stanu podniecenia jakiego się spodziewasz. W seksie najważniejszy jest relaks i czerpanie przyjemności ze zbliżenia. Oczywiście może się zdarzyć, że nie dojdziesz, czy twój partner nie stanie na wysokości zadania. Trudno! Nie przeżywaj, nie rozmyślaj, nie analizuj. A następnym razem podejdźcie do tematu totalnie wyluzowani, spontanicznie.

Osiąganie orgazmu za każdym razem podczas stosunku to nie lada sztuka, której oczywiście można się nauczyć, ale która wymaga cierpliwości i treningu. Dlatego, do dzieła! Trzymamy kciuki!

l
Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama